Mladí pivoti nezklamali, házenkáři dnes znovu nastoupí proti Švýcarsku

Čeští házenkáři chtějí porazit v kvalifikaci o mistrovství Evropy 2016 Švýcarsko, nechat ho s velkým bodovým odstupem na poslední pozici a držet se boji o postup. Stejně jako ve středu na palubovce soupeře bude zřejmě důležitá hra pivotů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Užek z ČR (vlevo) svou reprezentační premiéru zvládl | Zdroj: ČTK

„Hra je tak postavená. Oni se vysouvali na spojky, my to házeli do pivotů, ti hráli fantasticky. Hlavně jsme proměňovali,“ chválil výkon pivotů ve Švýcarsku gólman Martin Galia.

Oba hráči, kteří se teď v reprezentaci bijí v útoku na hranici brankoviště, jsou při tom teprve ročník 1993. A jednadvacetiletý Jan Užek zažil dokonce premiéru v A týmu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hry mladých českých pivotů si všiml reportér ČRo Mirko Vasić

„Pro Honzu Užeka to bylo první utkání, byl do toho hozený. Uvedl se velmi dobře a podal dobrý výkon,“ ocenil karvinského házenkáře trenér Jan Filip.

Spokojený mohl být i se hrou dvaadvacetiletého Leoše Petrovského, který se stal nejlepším českým střelcem. „Nevyjadřuju se k němu. Nechci ho chválit, Leoše nemůžeme chválit,“ říká v legraci Jan Filip, který nechce, aby na sobě obr v české sestavě přestal pracovat.

Petrovský má více než dva metry a hodně přes sto kilogramů, a právě na váze a fyzické kondici potřebuje ještě zapracovat. Parametry k zajímavé házenkářské budoucnosti ale má.

A důležité poznatky nasbíral plzeňský pivot proti špičkovým hráčům i na lednovém světovém šampionátu. „Jsou to zkušenosti a doufám, že si to udržím. Že to nebyl jen výkyv,“ přeje si Leoš Petrovský, který by mohl být konečně na pivotu správnou volbou pro českou reprezentaci.

Kvalifikační utkání Česko - Švýcarsko začne v Plzni v 17 hodin a celé ho může slyšet na streamu našeho webu.

Mirko Vasić, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme