Mladíkům ukázal šampionát házenou na nejvyšší úrovni, řekl Filip Jícha

Čeští házenkáři po dvou letech opět končí na mistrovství Evropy už po základní skupině. V posledním utkání měli těžký úkol. Porazit obhájce titulu z Dánska. V Herningu ale domácímu týmu podlehli 29:33. S favoritem však odehráli vyrovnaný zápas.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filip Jícha na mistrovství Evropy v dánském Herningu | Zdroj: ČTK

„Takový výkon jsme měli podat ve všech třech zápasech. Jestli by to stačilo na postup, to je věc jiná. Můžeme být akorát zklamaní a naštvaní za projev mužstva a za výsledek v prvním utkání. To bychom měli hodně analyzovat, to z naší strany nebylo v pořádku,“ náraží kapitán Filip Jícha na nepovedený úvod turnaje.

Češi po vydařené přípravě jeli do Dánska s optimismem, nezvládli ale utkání s Rakouskem a prohráli o deset gólů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mladíkům ukázal šampionát házenou na nejvyšší úrovni, řekl Filip Jícha

„To už je jedno, z jakého to bylo důvodu. Jestli to byla nervozita, nebo moc velký stres. To už je teď fakt jedno. Ale nechtěl bych tady z toho dělat házenkářskou tragédii," říká elitní házenkář, který se postupně stejně jako celý tým zlepšoval.

Ve výsledku z toho ale byl jen bod za remízu s Makedonií. Trenéři Haber s Hudečkem vzali na turnaj omlazený kádr, polovina hráčů byla na první velké akci. A naděje české reprezentace rozhodně nezklamali.

"Doufám, že pro náš tým, který je prošpikovaný mladíkama, to splnilo účel. Kluci viděli, jak se hraje evropská házená na nejvyšší úrovni. Viděli, že je to profesionální sport, společenská akce a jestli na ní chceme být, musíme hodně a hodně pracovat. A viděl jsem na všech odhodlání, že se tam dostat chtějí," věří Filip Jícha, který mohl mít na mysli hráče jako je Miroslav Jurka, Roman Bečvář nebo Jakub Hrstka.

Mirko Vasić, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme