Mladý basketbalista Jelínek se v reprezentaci střelecky 'probudil' a pomohl týmu na ME

V 21 letech je český basketbalový reprezentant David Jelínek vlastně stále ještě věkem student. Heslo, kterého se drží: „ Když se budu držet trojek, budu vyčnívat", ale příliš učitelů nepotěší. Potěšilo ale reprezentačního trenéra Pavla Budínského.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští basketbalisté se radují z postupu na mistrovství Evropy 2013 | Zdroj: ČTK

Přesně s touto filozofií totiž včera David Jelínek rozhodl o postupu českých basketbalistů na mistrovství Evropy.

A po zápase přemýšlel nad tím, kdy naposledy zatížil soupeřovu síťku takovým průvanem jako v zápase proti Portugalsku. „V repre myslím určitě nikdy. Myslím, že v přípravě jsem dal 20 bodů, ale 25 ještě ne,“ prohlásil.

Jeho 25 bodů přitom stálo za to. Hned 15 z nich bylo totiž z tříbodové hranice. A ve střelbě z dálky se zatím českému týmu v kvalifikaci nedařilo. „Když to shrnu se vším všudy, tak už to jednou přijít muselo,“ mohl si už s postupem na evropský šampionát vesele odfrknout nad českým trojkovým prokletím Jelínek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mladý basketbalista Jelínek se v reprezentaci střelecky 'probudil' a pomohl týmu na ME

Paradoxy stály při českém týmu v utkání proti Portugalsku neustále. Během předchozích zápasů byla střelba za tři body tou nejhorší českou činností, nyní rozhodla. V předchozích duelech se Jelínek trápil, teď vyčníval nad všechny.

„Bohužel se mi to nepodařilo prolomit dřív. Doufám, že tímto jsem to prolomil a už to půjde jenom k lepšímu. Třeba příští rok,“ plánuje si Jelínek formu už na podzim příštího roku, kdy by se měl i on představit na šampionátu, který hostí Slovinsko.

I na něm může střelba za tři body rozhodovat, a tak této činnosti by se měl už nyní věnovat celý tým. Jak ukázal zápas s Portugalskem, uspět „za tři" je totiž na basketbalovém vysvědčení skvělá a také důležitá známka!

Mirko Vasić, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme