Mladým basketbalistkám se závěr proti Ruskám povedl

Jak chutná hořkost porážky poprvé na mistrovství Evropy poznaly české basketbalistky. Nestačily na Rusko a v osmifinálové skupině prohrály 55:69. Přes porážku potěšil výkon mladých hráček - především tria Bartoňová, Elhotová a Zrůstová. To dodává optimismus před dalšími zápasy.

České basketbalistky

České basketbalistky | Foto: David Kubíček

Už začátek duelu naznačil jeho následný vývoj. Rusky se chopily iniciativy, hrály s chutí, prezentovaly se důslednou obranou a důrazem v útočné fázi. V závěrečné čtvrtině soupeřky vedly až o dvaadvacet bodů.

"Těší nás alespoň to, že to hráčky v závěru nezabalily a i ten druhý sled, který nastoupil, do toho dal spoustu energie. Dokonce holky dostaly Rusky pod tlak a stáhly to až na sedm bodů. Dvacet bodů už bylo moc a stáhnout se to nedalo, ale družstvo ukázalo charakter, snažil se najít pozitiva asistent trenéra Ivan Beneš.

00:00 / 00:00

České basketbalistky poprvé na ME v Polsku prohrály

Hlavní roli sehrály tentokrát mladé hráčky. Ke Kateřině Elhotové se přidala Kateřina Bartoňová a také Michaela Zrůstová.

"Měli jsme radost, že se toho nebály a šly do toho i proti ruským hvězdám a najednou tam nebylo znát, kdo je kdo," pochválil mladé Češky Ivan Beneš.

"Mladé holky, které hrály poslední čtvrtinu, předvedly neuvěřitelný výkon, daly do toho celé srdce a všechnu energii, kterou měly. A díky bohu jim to tam i padalo. Zápas se jim povedl a musíme jim poděkovat, že to takhle stáhly," ocenila výkon mladších spoluhráček Ilona Burgrová.

Zrůstová nejlepší střelkyní

Jednou z těch oceněných je bezesporu Michaela Zrůstová. Odehrála dvaadvacet minut a zaznamenala jedenáct bodů, nejvíc z českého týmu.

"Myslím, že jsme do toho šly nějak chladněji, jako kdyby se nám nemohlo nic stát. Říkaly jsme si, že se jim nedaří střelba, ale proti nám se jim začala dařit. Natáhly to na patnáct, dvacet bodů a to už bylo strašně moc. V jednu chvíli to vypadalo, že by to šlo otočit, ale nestalo se. Ale konec se nám docela vyvedl," zhodnotila zápas Michaela Zrůstová.

A právě na něj Češky v pondělním závěrečném utkání osmifinále proti Litvě musí navázat, aby získaly před vyřazovacími boji potřebné sebevědomí.

Alena Benešová, Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít