Mnohá kolbiště zůstala pod vodou, elitní česká parkurová soutěž se ale pojede

Povodně zasáhly sportoviště po celých Čechách, ale parkurová kolbiště zůstala většinou před velkou vodou uchráněna. I proto může v neděli pokračovat svým čtvrtým závodem Skokový pohár České pojišťovny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto: parkurové závody | Foto: Daniel Burda | Zdroj: Český rozhlas

"Závody v Suché u Litomyšle by povodně ohrozit neměly, byť přívaly deště hodně podmáčely jízdárenské povrchy, a musely se proto zrušit závody mladých koní, aby povrch vydržel až do velké ceny," vysvětluje za organizátory Josef Malinovský.

Z deseti kolbišť, na kterých se letos elitní parkurový seriál jede, neřeší nikde takové problémy jako pořadatelé dostihů ve Velké Chuchli.

Přehrát

00:00 / 00:00

parkur-Malinovský

Nejblíže k vodě má ale areál ve Strakonicích, kde se bude závodit na začátku srpna.

"Kolbiště je naštěstí nad jezem, a proto se ještě nikdy nestalo, že by ho voda z řeky Otavy zaplavila."

Ne všechna parkurová centra ale zůstala ušetřena. Řada dalších jezdeckých klubů prožívá těžké období, a někde řeší dokonce existenční problémy.

"Zaplavená jsou jezdecká centra v Praze na Císařském ostrově, problémy s velkou vodou mají například v Rudné u Prahy," dodává Josef Malinovský.

Jakub Marek, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme