Moc jsem přemýšlel, lituje krasobruslař Březina po 5. místě z ME

Krasobruslař Michal Březina na mistrovství Evropy medaili nezískal. Ve volné jízdě ve Stockholmu dvakrát upadl, skončil pátý, a neudržel tak třetí místo po krátkém programu. Další dva Češi skončili ve druhé desítce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O cenný kov z ME připravily Michala Březinu vlastní chyby | Zdroj: ČTK

„Páté místo je pořád lepší než čtvrté,“ pousmál se Michal Březina nad umístěním z ME. Nepopulární čtvrté místo totiž už na velkých akcích získal několikrát. „Byly tam chyby, které tam být neměly, to byl hlavní důvod,“ okomentoval český závodní svou volnou jízdu.

Nejviditelnější byly dva pády při obou čtverných salchowech. Nešlo ale o jediná zaváhání. „Otevřel jsem axela, který mě stál medaili. V axelu mi chybí deset bodů, které mi chybí na třetí místo,“ počítá nejlepší z českých závodníků.

„Nepřepnul jsem hlavu. Navíc jsem slyšel, kolik dostali ostatní bodů. V celém programu jsem přemýšlel nad tím, co musím a nemusím místo toho, abych se soustředil na prvek,“ vyčítá si.

Po krátkém přitom byl třetí. „Zajet ‚kraťas‘ byla povinnost, ale o volné jsem moc přemýšlel. V sezoně jsem ten program zajel třikrát nad 155 bodů úplně bez problémů, dneska bohužel asi nebyl můj den,“ lituje Michal Březina, který se chce předvést na jarním MS.

Další z Čechů byl 12. Petr Coufal, Petr Kaška obsadil 17. příčku. Zlato obhájil Španěl Javier Fernández.

Mistrovství Evropy v krasobruslení ve Stockholmu:
Muži - konečné pořadí: 1. Fernández (Šp.) 262,49 b., 2. Kovtun 235,68, 3. Voronov (oba Rus.) 233,05, 4. Byčenko (Izr.) 220,22, 5. Březina (ČR) 220,11, 6. Liebers (Něm.) 213,57, ...12. Coufal 187,82, 17. Kaška (oba ČR) 166,06.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme