Modernímu pětibojaři Janu Kufovi zkomplikoval přípravu na MS zlomený prst

Po životní sezoně, kdy moderní pětibojař Jan Kuf skončil třetí na mistrovství světa, je začátek té olympijské pro mladého českého reprezentanta kvůli zranění komplikovaný. I když to na první pohled nevypadá, zlomený ukazováček na pravé ruce je v tomto sportu velice vážným problémem.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Svoboda piluje s trenérem Jiřím Adamem šermířskou techniku

David Svoboda piluje s trenérem Jiřím Adamem šermířskou techniku | Foto: Štěpán Pokorný | Zdroj: Český rozhlas

„I když jsem měl prst zlomený, tak jsem víceméně normálně běhal a plaval. Je to ale takový test, do mistrovství Evropy už moc závodů nezbývá,“ uvědomuje si Kuf.

Čtyřiadvacetiletého moderního pětibojaře čeká v Berlíně jen jeden závod. Na MS bude součástí mužské štafety s Martinem Bilkem, protože na individuální závod si kvůli pravému ukazováčku ještě netroufá.

Přehrát

00:00 / 00:00

Moderní pětibojař Jan Kuf si kvůli zlomenému prstu na MS na individuální závod netroufá. Zapojí se jen do štafety

Kuf si ho zlomil v dubnu při šermířském turnaji v Liberci a lékaři mu museli osm prasklin zpevnit pěti kousky kovu, což problém je to hlavně při technických disciplínách.

„Museli jsme vybrousit pažbu, protože tím, že byl prst neobvykle tlustý, tak se dotýkal pistole míst, kterých by se normálně nedotýkal. Trochu mi to rozhazovalo mušku a mířidla,“ popisoval Kuf.

„Prst už ale splaskává a už se to vrací do normálu,“ prozradil ke svému aktuálnímu stavu před odjezdem na světový šampionát, na kterém si ve štafetě zazávodí už v pondělí.

Ve středu je pak v plánu individuální závod, kde se představí David Svoboda, který dva roky prakticky nezávodil.

„Do Berlína se strašně těším. Za tu dobu, co jsem nezávodil, jsem si odpočinul a nabral nové síly. Mám novou motivaci, a jelikož jsem dobře připravený, budu se snažit prodat to nejlepší, co ve mně je. Doufám, že to bude stačit na dobrý výsledek,“ věří Svoboda.

Dobrým výsledkem by pro olympijského vítěze z Londýna bylo umístění do osmého místa, což by mu výrazně pomohlo v kvalifikaci na olympijské hry do Ria.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme