Moje dovolená je dřina, směje se olympijský vítěz z roku 1992 Pollert. Odpočívá prý při práci na klinice

Olympijské medaile za vítězství v Barceloně 1992 kdysi prodal, ale rozhodně to nebylo gesto, kterým by zanevřel na sjezd divoké vody. Bývalý vodní slalomář a dlouhá léta lékař Lukáš Pollert u vody zůstává. I se svými šesti dětmi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Pollert | Foto: Lenka Paličková

Celé dětství prožil Pollert u vody. Proto docela překvapuje, že dny volna tráví znovu u peřejí.

„Já sem jedu s dětmi. Chtěly by k moři, ale mám jich šest a nejmenší holce jsou dva roky. I když jedeme třeba jen padesát kilometrů, je to opravdu strašný. Jezdím se sluchátky, aby se dalo řídit,“ směje se Pollert.

Moře ho prý neláká kvůli medúzám, chaluhám a slané vodě. „Navíc tam nejsou vlny. Tady v Budějovicích jsou, a krásné, a voda je normálně sladká,“ těší se bývalý český kanoista.

Přehrát

00:00 / 00:00

Děti Lukáše Pollerta by sice chtěly na dovolenou k moři, ale má jich šest a nejmenší holčičce jsou teprve dva roky

S manželkou Pavlínkou jsou na jihu Čech pod stanem společně s dvouletou Leou, pětiletou Juliánkou, třináctiletou Emou, sedmiletým Metodějem, o dva roky starším Tomášem a jedenáctiletým Janem.

Prázdniny u divoké vody jsou pro děti úžasné, ale rodiče neustále a bez odpočinku počítají do šesti.

„Na dvouletou holčičku musíme dávat pozor kdekoli. Nejjednodušší by bylo, kdyby zůstala doma. Pro mě. A pro všechny. Nebo tedy aspoň pro mě a pro manželku. Tři děti umí plavat, tři ještě ne, ale mají vesty. A k vodě se i bojí, takže to docela jde,“ pokračuje Pollert.

Olympijský vítěz z Barcelony 1992 je lékařem Fakultní nemocnice v Motole na klinice anesteziologie a resuscitace. Až v práci si prý po dovolené, která je se šesti dětmi náročná, odpočine.

„Jsem na klimatizovaném operačním sále, je tam jeden pacient, kterého mám napojeného na monitory, vím, co mu mám dát a kde mám ubrat. Dneska ráno jsem vstal a říkal jsem si: ta dovolená s dětmi vůbec není dovolená. Pro rodiče strašně náročná dřina. Já přijedu úplně 'orvaný',“ přiznává Pollert.

Kamil Jáša, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme