Moravčíková zariskovala a plave na MS s antibiotiky

Málokterý sportovec by se lehce smiřoval s tím, že mu jeho závod roku překazí onemocnění. Plavkyně Martina Moravčíková to měla navíc o to těžší, že její viróza propukla naplno až ve chvíli, kdy už byla v dějišti mistrovství světa v krátkém bazénu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Moravčíková v tureckém dějišti MS 2012 v krátkém bazénu | Foto: Michal Jurman

První věc, kterou tak v Turecku místo tréninku udělala, byla, že zalehla do postele. Souboj s počítačem na hotelovém pokoji o přeborníka hry Monopoly nakonec ale po čtyřech dnech přece jen vyměnila za plavky a pustila se do odvážného souboje nejen se soupeřkami, ale i sama se sebou.

"Já jsem úplně mrtvá. Je to těžké plavat s antibiotiky," hurónsky se smála Martina Moravčíková po rozplavbě prsařské stovky navzdory vlastnímu utrpení.

Po čtyřech proležených dnech na hotelu s virózou se v ní dokonce přiblížila osobnímu maximu. O jejím startu se ale rozhodovalo opravdu až na poslední chvíli.

Přehrát

00:00 / 00:00

Martina Moravčíková se směje na plné kolo do mikrofonu Michala Jurmana

"Spolu s pány trenéry Baumrtem a Pernou jsme zariskovali, že mě to buď nakopne, nebo úplně položí. Risk je zisk," mohla se nakonec po svém výkonu na stometrové trati s úlevou smát 24letá blondýnka.

Trpělivost se jí vyplatila. S počátečním onemocněním už do Istanbulu přiletěla a dny strávené na hotelu s nemožností tréninku jí už jak sama říká pily krev. I když to rozhodně neznamená, že by Moravčíková do této doby v hotelové posteli pouze zahálela.

"Měla jsem se učit na zkoušku na právech, ale to jsem zvládla jen dvakrát. Jinak pořád pařím Monopoly, porážím počítač, takže jsem v tom strašný boháč a génius," směje se česká reprezentantka, která si bude chtít dnes trochu té virtuální geniality přenést i do své plavecké reality.

V závodě na dvě stě metrů bude jedinou zástupkyní české prsařské školy, kterou už na výbornou v Istanbulu zastupovala její reprezentační kolegyně Petra Chocová. Přiblížit se co nejvíce jejím finálovým výsledkům bude hlavním cílem Moravčíkové. Antibiotikům navzdory.

Jan Suchan, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme