Motivace by mohla být v boji o bronz výhodou pro český tým

Florbalisté České republiky prohráli v semifinálovém utkání mistrovství světa s Finskem vysoko 1:6. Čeká je tak pouze boj o třetí místo, ve kterém se střetnou s reprezentací Švýcarska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Florbal hráči ČR děkují fanouškům | Foto: Česká florbalová unie

Čeští florbalisté musí zapomenout na semifinálové zklamání a porážku 1:6 s Finy. Přestože podali nejlepší výkon na šampionátu, proti úřadujícím mistrům světa to nestačilo. Najdou ale dostatek sil k boji o bronz? "My jsme, si myslím, před šampionátem celkem realisticky věděli, že pravděpodobnější varianta na medaili je zápas o bronz, protože Finsko se jevilo v přípravě strašně silný. Smetlo všechny," hodnotil aktuální situaci brankář Tomáš Kafka.

O chybějící motivaci proto nemůže být řeč. Naopak. Asistent Jan Vavrečka se domnívá, že právě v tomto směru by český tým mohl mít určitou výhodou. "My tu medaili chceme urvat a toho jsou si kluci vědomi. Za tím cílem půjdou a o tu medaili se porvou. Motivace českých hráčů může být větší než motivace Švýcarů. Ti už medaili získali několikrát, ale my jsme sem s tím cílem jeli."

Přehrát

00:00 / 00:00

České florbalisty čeká souboj o třetí místo se Švýcarskem

Jasno má také obránce Aleš Jakůbek. Není ale přeci jen těžké se po semifinálové porážce připravit na boj o bronz? "Je to jediná medaile a pro poražený žádná nebude. Náš cíl je jasný. Odvést si medaili, a když máme jenom jednu možnost, tak to musí být vítězství. Motivace je tady jasná."

Pro Aleše Jakůbka je zmíněná motivace ještě o poznání větší. Čeká ho totiž stý reprezentační zápas. "Jsem rád, že jsem to na stovku dotáhl, ale to je opravdu v pozadí. To si můžu oslavit na party, když k tomu dojde, ale slavit chci s medailí na krku. Takže uvidíme."

Zatím jedinou medaili přitom Češi přivezli z mistrovství světa 2004. Ve Švýcarsku tehdy dosáhli na stříbro.

Pavel Petr, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme