Motivace pro skifaře Synka je jasná, porazit velkého konkurenta Drysdalea

Najde se v letošní sezoně borec, který by dokázal porazit skifaře Ondřeje Synka? I po závěrečném závodě Světového poháru ve švýcarském Lucernu můžeme odpovědět: Ne, zatím se nikdo takový neobjevil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tisková konference Sportovec roku 2012, Ondřej Synek | Foto: Filip Jandourek

Po titulu mistra Evropy přidal český reprezentant do bohaté sbírky svých trofejí další úspěch a litovat může snad jen toho, že na jeho výbornou letošní formu nedoplatil olympijský vítěz z Londýna - Novozélanďan Drysdale.

„Pořád je výzva porazit Mahé Drysdalea, takže se má na co připravovat,“ okomentoval motivaci svého slavného svěřence před startem poolympijské sezony trenér Milan Doleček.

Jenomže majitel zlaté medaile z letních her v Londýně se drží v pozadí a není ani jisté, zda vůbec bude startovat na světovém šampionátu v Jižní Koreji.

Přehrát

00:00 / 00:00

Motivace pro skifaře Synka je jasná, porazit velkého konkurenta Drysdalea

„Letos si dává takovou volnou sezonu a velkou formu nemá. Spíš to bere tak jako pro zábavu,“ říká Ondřej Synek. A tak musí několik týdnů před mistrovstvím světa přemýšlet o jiných konkurentech v boji o medaile.

Soudě podle závodu v Lucernu to mohou být například Němec Hacker nebo Kubánec Rodriguez, ale také Angličan Campbell, kterému se včerejší finále vůbec nepovedlo. Daleko jednoznačnější je to s pátráním po zdatných soupeřích na domácí vodě.

Za Ondřejem Synkem totiž zeje výkonnostní propast. Teoreticky vzato na tom mohl něco změnit loňský juniorský mistr světa Michal Plocek, který se ocitl ve společnosti elitních veslařů v pražské Dukle.

„Je zajímavé, že některé drobné technické nedostatky, které má Ondra, tak je má Plocek také. Ale jezdí pěkně, líbí se mi. Myslím, že je to velký příslib do budoucna. Jsem rád, že někdo takový je a bude Ondru prohánět. Jsem rád, že přichází takovýto kůň do naší stáje. Doufám, že se mu bude dařit,“ prohlásil Milan Doleček.

Třebaže však Michal Plocek trénuje ve stejném klubu jako Ondřej Synek, vídají se spíše v loděnici než na vodě. „Michal jezdí dvojskif, má jiného trenéra, takže se prakticky skoro nepotkáváme.“

Já jsem zkrátka taková samostatná tréninková jednotka, říká o sobě Ondřej Synek. A tak nepochybuje o tom, že i závěrečnou fázi přípravy na světový šampionát absolvuje jako sólista.

„Budu mít po Lucernu asi tři čtyři dny volno, abych trošku načerpal sílu. A potom začneme trénovat, budu v Praze, v Račicích a bude i nějaké soustředění, poslední doladění formy,“ odhaluje Synek.

Aleš Procházka, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme