Motivací před MS je pro české florbalistky sen o první medaili

Nikdy v historii české florbalistky ještě nezískaly na mistrovství světa medaili. Šance se otevírá na šampionátu ve Švýcarsku. Začíná v neděli v St. Gallenu. Ve skupině si Češky zahrají postupně s Norskem, Maďarskem a Slovenskem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Florbalová přípravka | Foto: Jana Káninská

Mistrovství světa se koná od roku 1997. Medaile až doposud českých florbalistkám unikala. Před dvěma lety ve Švédsku už chyběl k cennému kovu jen krůček. Nakonec národní tým skončil čtvrtý.

Co proto zatím scházelo k pomyslné bedně? Stejně jako v případě mužů patří k největším favoritům výběry Švédska, Finska a Švýcarska.

Přehrát

00:00 / 00:00

Motivací před MS je pro české florbalistky sen o první medaili

„V ženském florbale se nám daří dohánět světovou špičku o něco pomaleji než v mužském. Přeci jenom mužský florbal se už zcela vyrovnal například švýcarskému. U žen je světová špička daleko vyrovnanější, není tam taková hegemonie jednoho týmu. A i Švýcarky získaly v minulosti titul mistryň světa,“ vysvětlil prezident České florbalové unie Filip Šuman.

Postup ze základní skupiny do čtvrtfinále přitom hráčky berou jako naprostou samozřejmost. A jaká je podle Šumana aktuální forma družstva?

„Na posledním turnaji neměl český tým špatné výsledky, ale trošku se trápil se střeleckou potencí. Myslím, že mezi silné stránky současného týmu patří obrana, ale bude to záviset na tom, jestli se najde na šampionátu střelec. Protože cesta přes jeden z těch nejlepších týmů na světě bude přes určitý počet vstřelených branek,“ uvedl.

A také přes zkušenost. Tou se v českém týmu rozhodně může pochlubit kapitánka Magdalena Kotíková. Má před sebou už šestý šampionát. Vnímá to vůbec? „Moc to nevnímám, protože mám teď hodně pracovních povinností. Takže možná i lépe, protože člověk v pátek prostě jenom přepne a vyrazím směr mistrovství světa.“

Jisté je, že právě medaile představuje pro český výběr obrovskou motivaci. „Myslím, že je to něco, co ženský florbal strašně moc potřebuje v Česku. Abychom prostě ten úspěch udělaly, aby to malé holčičky, které začínají hrát, motivovalo dostat se do reprezentace, podívat se na ní a vědět, že to české ženy zvládnou a dokáží,“ upřesnila Magdalena Kotíková.

Šampionát pro Češky začíná nedělním duelem s Norskem.

Pavel Petr, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme