Motocyklista Abraham se dočkal v Barceloně prvních bodů, ty bral i Kornfeil

Český motocyklista Karel Abraham skončil v Grand Prix Katalánská dvanáctý a poprvé v sezóně mistrovství světa tak bodoval. Kategorii MotoGP vyhrál v Barceloně Španěl Lorenzo. Ve třídě Moto3 dojel Jakub Kornfeil jedenáctý, zvítězil další Španěl Viňales. Závod Moto2 ovládl Ital Iannone.

Karel Abraham | Foto: ČTK

Karlu Abrahamovi se zatím v této sezóně nedařilo. Třikrát nedojel do cíle a jednou za bodovanými pozicemi.

Na okruhu v Barceloně se ale dočkal a vybojoval čtyři body za dvanácté místo. Pro vítězství si dojel už potřetí v tomto ročníku seriálu Španěl Jorge Lorenzo, který vede i celkově.

V nejslabší kategorii Moto3 skončil Jakub Kornfeil jedenáctý. Z pěti dosud odjetých závodů tak bodoval třikrát, vždy když Grand Prix dokončil. Jako první byl v cíli Španěl Maverick Viňales. V průběžné klasifikaci tak snížil náskok vedoucího Sandra Cortéseho na sedm bodů. Němec dojel tentokrát druhý.

O vítězství v Moto2 se bojovalo až do posledních metrů. Ital Andrea Iannone byl v cíli pouze 0,083 sekundy dříve než Švýcar Thomas Lüthi, který je v čele celkového pořadí.

Velká cena Katalánska, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Barceloně:

Moto3: 1. Viňales (Šp./FTR Honda) 41:50,965, 2. Cortese (Něm./KTM) -7,752, 3. Oliveira (Portug./Suter Honda) -7,853, 4. Rossi (Fr./FTR Honda) -8,007, 5. Masbou (Fr./Honda) -8,075, 6. A. Márquez (Šp./Suter Honda) -8,267, ...11. Kornfeil (ČR/FTR Honda) -16,127.

Průběžné pořadí MS (po 5 ze 17 závodů): 1. Cortese 87 b., 2. Viňales 80, 3. Salom (Šp./Kalex) 55, 4. Fenati (It./FTR Honda) 52, 5. Rossi 45, 6. Rins (Šp./Suter Honda) 44, ...17. Kornfeil 12.

Moto2: 1. Iannone (It./Speed Up) 41:16,852, 2. Lüthi (Švýc./Suter) -0,083,3. M. Márquez (Šp./Suter) -1,137, 4. Rabat (Šp./Kalex) -12,516, 5. Corsi (It./FTR Honda) -14,226, 6. Nakagami (Jap./Kalex) -15,072.

Průběžné pořadí MS (po 5 ze 17 závodů): 1. Lüthi 88,2. M. Márquez 86, 3. P. Espargaró 71, 4. Iannone 71, 5. Redding (Brit./Kalex) 50, 6. Kallio (Fin./Kalex) 40.

MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 43:07,681, 2. Pedrosa (Šp./Honda) -5,003, 3. Dovizioso (It./Yamaha) -9,361, 4. Stoner (Austr./Honda) -9,544, 5. Crutchlow (Brit./Yamaha) -12,506, 6. Bautista (Šp./Honda) -13,948, ...12. Abraham (ČR/Ducati) -56,229.

Průběžné pořadí MS (po 5 ze 18 závodů): 1. Lorenzo 115, 2. Stoner 95, 3. Pedrosa 85, 4. Dovizioso 60, 5. Crutchlow 56, 6. Rossi (It./Ducati) 51, ...17. Abraham 4.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít