Motocyklista Kornfeil bodoval podruhé v řadě, v Silverstonu skončil jedenáctý

Poprvé v sezóně se český motocyklista Jakub Konrfeil prosadil ve dvou závodech mistrvoství světa po sobě na bodované pozice. V Grand Prix Velké Británie si dojel pro 11. místo. Třídu Moto3 vyhrál Španěl Maverick Viňales. I další dvě kategorie ovládli Španělé - MotoGP Jorge Lorenzo a Moto2 Pol Espargaró.

Závod elitní kategorie MotoGP vyhrál ve Velké Británii Jorge Lorenzo

Závod elitní kategorie MotoGP vyhrál ve Velké Británii Jorge Lorenzo | Zdroj: ČTK

Kornfeil získal za 11. místo pět bodů a v celkové klasifikaci Moto2 mu patří 17. pozice. V čele je po triumfu v Silverstonu Španěl Viňales, který přeskočil tentokrát třetího Němce Corteseho.

Elitní kategorii MotoGP vede Španěl Lorenzo. Ten vyhrál už čtvrtý závod ze šesti a zvýšil svůj náskok před Australanem Stonerem, který dojel ve Velké Británii druhý.

V Moto2 se zmenšil náskok celkově prvního Španěla Márqueze, který obsadil v šestém závodu sezóny třetí pozici. Jeho krajan Espargaró totiž vyhrál a ztrácí z druhého místa šest bodů.

Mistrovství světa silničních motocyklů - Grand Prix Velké Británie (Silverston):

Moto3: 1. Viňales (Šp./FTR Honda) 38:55,210, 2. Salom (Šp./Kalex) +0,933, 3. Cortese (Něm./KTM) +1,023, 4. Masbou (Fr./Honda) +8,100, 5. Vázquez (ŠP./FTR Honda) +8,414,...11. Kornfeil (ČR/FTR Honda) +20,397.
Průběžné pořadí MS (po 6 ze 17 závodů): 1. Viňales 105 b., 2. Cortese 103, 3. Salom 75, 4. Fenati (It./FTR Honda) 61,5. L. Rossi (Fr./FTR Honda) 45, 6. Rins (Šp./Suter Honda) 44, ...17. Kornfeil 17.

Moto2: 1. P. Espargaró (Šp./Kalex) 38:29,792, 2. Redding (Brit./Kalex) +1,462, 3. Márquez (Šp./Suter) +1,521, 4. Iannone (It./Speed Up) +2,851, 5. Corsi (It./FTR) +3,803
Průběžné pořadí MS (po 6 ze 17 závodů): 1. Márquez 102, 2. P. Espargaró 96, 3. Lüthi (Švýc./Suter) 96, 4. Iannone 84, 5. Redding 70, 6. Kallio (Fin./Kalex) 46.

MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 41:16,429, 2. Stoner (Austr./Honda) +3,313, 3. Pedrosa (Šp./Honda) +3,599, 4. Bautista (Šp./Honda) +5,196, 5. Spies (USA/Yamaha) +11,531, 6. Crutchlow (Brit./Yamaha) +15,112.
Průběžné pořadí MS (po 6 z 18 závodů): 1. Lorenzo 140, 2. Stoner 115, 3. Pedrosa 101, 4. Crutchlow 66, 5. Dovizioso (It./Yamaha) 60, 6. Rossi (It./Ducati) 58, ...17. Abraham (ČR/Ducati) 4.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít