Motocyklová Velká cena se v Brně pojede i v následujících pěti letech

Motocyklová Velká cena České republiky se na brněnském Masarykově okruhu uskuteční i v následujících pěti letech. Potvrdil to promotér MotoGP Carmelo Ezpeleta ze společnosti Dorna Sports spolu s ministryní školství, mládež a tělovýchovy Kateřinou Valachovou z ČSSD.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Masarykův okruh v Brně | Foto: Petr Bušta

Namísto brněnského Automotodromu bude závod seriálu mistrovství světa pořádat nově založený spolek Brna, Jihomoravského kraje a Centrály cestovního ruchu.

Současný organizátor se totiž potýká s finančními problémy.

„Partnerem Dorna Sports bude v těchto pěti letech spolek, který jsme již avizovali. Hlasovala o něm zastupitelstva Jihomoravského kraje a města Brna v minulé týdnu a vznikne nejpozději v září letošního roku," uvedla Valachová na setkání s novináři.

„Myslím, že je to významný den, protože můžeme zaručit budoucnost GP v Brně minimálně po dobu pěti let,“ řekl šéf promotérské firmy Carmelo Ezpeleta.

Nově založený spolek se bude starat hlavně o bezproblémové získávání peněz z veřejných rozpočtů na takzvaný zalistovací poplatek.

Podle brněnského primátora z hnutí ANO Petra Vokřála dohodou všechno pouze začíná. „Teď to musím odpracovat. Spolek musí dokázat, že má na to, abychom v příštím roce Grand Prix uspořádali,“ podotkl Vokřál.

Klíčové bude například jednání o vyrovnání desítek milionů dluhů za poslední dva ročníky závodu.

Masarykův okruh v Brně - Grand Prix silničních motocyklů | Foto: Michal Jindra

Tomáš Jelen, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejčtenější za posledních 24 hodin

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme