Motocyklový jezdec Abraham zná důvod špatných startů - startovací světla

Dvanácté a třinácté místo vybojovali čeští motocykloví jezdci ve Velké ceně Německa. Jenže zatímco Jakub Kornfeil v nejslabší kubatuře mistrovství světa vylepšil svou startovní pozici o 17 míst, Karel Abraham se v královské třídě posunul jen o jednu příčku. Oba přesto shodně tvrdili: po problémech, které jsme na Sachsenringu měli, jsme s výsledkem spokojeni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Abraham na svém novém stroji.jpg | Zdroj: ČTK

Karel Abraham tady včera poslal svou Ducati hned třikrát k zemi, nastavení na závod se nakonec povedlo, i když se ze 13. místa nejprve propadl až na předposlední pozici.

"Vymysleli jsme řešení, ne žádné extrémní, ale takové, které normálně neděláme. Bylo to trochu riskantní, ale nakonec to bylo dobré. I když na začátku to pro mě bylo nepříjemné, protože jsem si nebyl motorkou úplně jistý. Ale pak jsem si řekl, že zkusím předjet Crutchlowa i De Punieta a to se naštěstí povedlo," popsal své trable před startem Karel Abraham.

Přehrát

00:00 / 00:00

Karel Abraham a Jakub Kornfeil po Velké ceně Německa

Předjetí těchto dvou jezdců zároveň bylo přímo ukázkové a oku lahodící, nicméně nakonec se před Abrahama přehnal Barbera a český jezdec skončil dvanáctý.

"Na to, že byly problémy, na to, že přede mnou nikdo nespadl, což je docela neobvyklé, spokojený jsem. Ale chci jezdit do desítky a myslím, že nebýt těch problémů, mohl jsem se se skupinkou přede mnou držet," říká jednadvacetiletý Abraham.

Možná by se to povedlo, kdyby měl nejmladší jezdec letošního seriálu Moto GP lepší startovní reakci. Sám tvrdí, že už konečně našel důvod - startovací světla.

"Když jsme zkoušeli starty během víkendu, tak problémy nebyly. Ale při závodu start vždycky pokazím. A mám dojem, že vždycky špatně zareaguju na ta světla. Možná i trošku zpanikařím a ten samotný start pokazím," myslí si Abraham.

Kornfeil: Užil jsem si to

Dvanácté místo z Německa odsunulo Karla Abrahama i na stejnou pozici celkového pořadí. To Jakub Kornfeil je v nejslabší kubatuře celkově o příčku lepší, i když dnes byl o stupínek horší, tedy třináctý. Ale dva získané body měly díky výborné stíhací jízdě na nové tovární Aprilii cenu zlata.

"Já jsem si to užil, jel jsem stíhací jízdu, posun z třicátého na třinácté místo není vůbec špatný. Užil jsem si to stejně jako před dvěma týdny v Itálii," říká spokojený Jakub Kornfeil.

Závod nejslabší kubatury měl ale zajímavou zápletku. Cílovou páskou totiž jako první projeli Španěl Faubel a Francouz Zarco. Video vítěze určit nedokázalo, prý na tom byli oba stejně, a tak rozhodlo pomocné kriétium - rychlejší čas v posledním kole. Díky tomu vyhrál Španěl Faubel.

"Jestli to tak bylo, je to spravedlivé. Mně se to loni stalo několikrát, dvakrát rozhodovala cílová fotografie. Zarkovi se to stalo podruhé, předtím v Barceloně, když šel loktem do Terola mu to neuznali, teď taky ne, teoreticky mohl mít o deset bodů víc," hodnotí Kornfeil.

Jakub Kornfeil teď bude až do srpnového závodu v Brně odpočívat, naopak Karel Abraham odjíždí na svou závodní premiéru do americké Laguny Seca. Závod je totiž určen jen pro královskou třídu Moto GP.

Alena Benešová, Eva Kézrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme