Motocyklový jezdec Lukáš Pešek se těší na novou zkušenost v MotoGP

Startu Lukáše Peška v královské motocyklové kubatuře MotoGP už nic nebrání. Když těsně před Vánocemi dostal nabídku od italského týmu Ioda Racing, tak neměl tak úplně jasno, jestli sežene dost peněz pro účast v šampionátu. Dnes potvrdil, že finanční stránka je vyřešena a může se plně soustředit na závěrečnou přípravu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Motocyklový závodník Lukáš Pešek | Zdroj: ČTK

O konkrétní částce kolik sedmadvacetiletého Peška účast v prestižním seriálu stojí, nechtěl manažer Josef Liška mluvit. „Je to ve smlouvě tak dohodnuto. Obě smluvní strany si to nepřály. Každopádně startu Lukáše Peška v MotoGP určitě nic nebrání, částka celá je zabezpečená.“

Nasmlouvaných sponzorů je několik a teď se rozhoduje, kolik kdo dostane prostoru na Peškově kombinéze, přilbě i motorce. Samotný motocykl Suter BMW specifikace CRT pražský rodák ještě neměl šanci vyzkoušet. Vzhledem k přísným pravidlům testování se na ni poprvé bude moci projet až při oficiálních testech začátkem února v Malajsii, do té doby bude pokračovat ve zlepšování fyzické kondice.

„Jediné, co se tady dá, je plavání, posilovna, běhání. Doteď se dalo jezdit na motokrosové motorce. Ještě budu upravovat svoji fyzickou formu a budu se soustředit na to, až poletím do Malajsie na testy,“ říká Lukáš Pešek.

Ten opustil kolotoč mistrovství světa v roce 2010, kdy se nepohodl se svým tehdejším týmem Matteoni a ani nedokončil sezónu v Moto2. Pak jezdil závody španělského a německého šampinátu, vyzkoušel si mistrovství světa supersportů i německý šampinát superbiků. Už skoro ani nevěřil, že by se mohl do přestižní soutěže vrátit, natož pak jezdit v královské kubatuře. A právě proto si nadcházejícího angažmá velmi váží.

„Člověk po těch letech, když závodí po těch nižších šampionátech, tak se mu trochu otevřou oči a spadne nohama na zem a přemýšlí úplně jinak. Jsem hrozně rád, že se tam vracím zpátky a teď to zase uvidím z jiné pozice, než když jsem tam závodil pět let a bral jsem to jako samozřejmost. A tak není divu, že Pešek zcela změnil své letošní plány. A to i v soukromém životě.

„Byly věci, které jsem měl ‚rozjeté.‘ Musel jsem je samozřejmě zrušit a změnit všechny plány. Jednou z nich byla bohužel svatba, ale zase mám tolerantní přítelkyni a chápe to, že je to příležitost, která chodí jednou za život. Je to splněný sen,“ pokračuje Pešek.

MotoGP bude mít pro českého fanouška speciální náboj

To je bezesporu i pro českého motocyklového fanouška. Dva jezdci v královské kubatuře, o tom před pár lety mnozí jen snili. I když pravda v té výkonnostně slabší skupině, s motocykly CRT, ale určitě to stojí za to. Zatímco Karel Abraham už vstupuje do své třetí sezóny v MotoGP, pak Lukáš Pešek si teprve měsíc zvyká, že i on patří mezi vyvolené. A zdá se, že i letos budou mít jejich souboje zajímavý náboj rivality.

„My jsme spolu nemluvili tak tři roky, takže na tom se nic nemění, ale někde jsem četl, že mi bude volat nebo psát, a že mi pogratuluje. Ale nestalo se to,“ dodává Lukáš Pešek.

Eva Kézrová, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme