Motocyklový jezdec Max Biaggi ukončil kariéru

Populární Ital vyhrál v letošním roce mistrovství světa superbiků a jednačtyřiceti letech ukončil svoji sportovní kariéru. „Šílený Max“, jak se mu také přezdívá, vyhrál čtyři tituly mistra světa silničních motocyklů v kubatuře do 250 ccm v řadě a dva tituly v superbikách.

Závod mistrovství světa superbiky se jel 22. července v Brně. Na snímku zleva český jezdec Jakub Smrž, Ital Max Biaggi a Michel Fabrizio, rovněž z Itálie. Masarykův okruh | Zdroj: ČTK

Max Biaggi je spoludržitelem rekordu na Masarykově okruhu v Brně, když tam stejně jako jeho krajané Valentino Rossi a Giacomo Agostini vyhrál sedmkrát Velkou cenu České republiky.

Jednačtyřicetiletý Ital končí se závoděním z rodinných důvodů a odmítá spekulace, že by za jeho odchodem do „sportovního důchodu“ stály zdravotní komplikace nebo horší závodní stroj.

Biaggi vyhrál celkové pořadí MS superbiků v letošní sezoně neuvěřitelně malým rozdílem. O vítězi rozhodlo půl bodu. Během své páté sezony v této kubatuře se dočkal po roce 2010 druhého celkového prvenství.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít