Motocyklový závodník Smrž vyrovnal v Salt Lake City svůj nejlepší výsledek

Motocyklový závodník Jakub Smrž skončil druhý v úvodní jízdě pátého podniku mistrovství světa superbiků v americkém Salt Lake City. Český jezdec tak vyrovnal svůj nejlepší výsledek z března z britského Donington Parku. Ve druhé jízdě obsadil Smrž osmé místo a celkově získal ve Velké ceně USA tak 28 bodů. Obě jízdy vyhrál ve Spojených státech Španěl Carlos Checa, který si v letošní sezóně připsal už šestý triumf.

Závodník Jakub Smrž prý nikdy neměl těžké pády

Závodník Jakub Smrž prý nikdy neměl těžké pády | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

Smrž odstartoval na ducati z druhého místa po kvalifikaci, ale výhodnou pozici neudržel. Nakonec se ale na druhé místo probojoval a nestačil pouze na vítěze kvalifikace Checu. Také ve druhé jízdě útočil Smrž ze zadních pozic a nakonec skončil osmý.

Checa porazil v úvodní jízdě Smrže o necelé tři sekundy, ve druhé byl rychlejší o více než sedm sekund než druhý Brit Camier. Mistrovství světa pokračuje šestým dílem 12. června v italském Misanu.

Pátý závod MS superbiků v Salt Lake City:

1. jízda: 1. Checa (Šp./Ducati) 38:46,915, 2. Smrž (Ducati) -2,766, 3. Guintoli (Fr./Ducati) -4,093

2. jízda: 1. Checa (Šp./Ducati) 38:22,082, 2. Camier (Brit./Aprilia) -7,194, 3. Biaggi (It./Aprilia) -8,734 ... 8. Smrž (Ducati) -25,688

Průběžné pořadí: 1. Checa 195 b., 2. Melandri (It./Yamaha) 134, 3. Biaggi 133 ... 9. Smrž 83