Motorkář Klymčiw se těší na relax na chatě a zvažuje konec dakarské kariéry

Do cíle 39. ročníku Rallye Dakar v Buenos Aires dojelo deset českých strojů. Na start v paraguajském Asunciónu se jich přitom postavilo čtrnáct. Nejvýrazněji z Čechů se do historie tohoto ročníku zapsali pilot auta Martin Prokop a motorkář Ondřej Klymčiw. Zatímco jeden už plánuje účast v příštím roce, druhý překvapivě zvažuje konec dakarské kariéry.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Klymčiw je po desáté etapě celkově 13. | Foto: Ondřej Klymčiw Official

Martin Prokop byl letos kousek od výraznějšího úspěchu, než je jedenácté místo v celkovém pořadí aut. Stačilo, aby s navigátorkou neminuli jeden z povinných průjezdních bodů, tedy dakarskou řečí way pointů, a byli v desítce nejrychlejších aut na Rallye Dakar.

„Jenom ten way point nás připravil o sedmé místo. Na druhou stranu my jsme přišli o motivaci se vracet zpět a zkoušet se zlepšit, protože si myslím, že to sedmé místo je hodně limitní, co se dá dokázat s vlastní strojem proti továrním týmům. Myslím, že je to dobře a máme tu motivaci se zlepšit. Pořád v tom terénu nejedu dobře a to auto má spoustu vychytávek, které se dají zlepšit,“ odjíždí z Buenos Aires s plány na další dakarský ročník Martin Prokop.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nejrychlejší český motorkář na Rallye Dakar 2017 Ondřej Klymčiw zvažuje konec dakarské kariéry

V jiné náladě dojel do cíle motorkář Ondřej Klymčiw. Mrzelo ho, že se nedokázal probojovat mezi deset nejrychlejších jezdců. I když dvanácté místo je v této nabité kategorii v českých podmínkách mimořádný úspěch, uvažoval po průjezdu cílem o konci své dakarské kariéry.

„Musím si srovnat nějaké životní priority, jestli vůbec příští rok budu pokračovat. Zkrátka nechci riskovat úplně všechno, protože být na předních pozicích, to znamená riskovat úplně všechno.“

Ondřeje Klymčiva navíc možná čeká další operace kyčle zraněné při loňském těžkém pádu na Rallye Dakar. Má ji zpevněnou materiálem, který možná bude muset ven.

„Uvidíme po návratu. Já se těším, že pojedu na chalupu, tam si odpočinu, budu házet sníh. Nebudu nad ničím přemýšlet a nechám to pak na lékařích, jak se rozhodnou. Ta kyčel byla nejmenší problém tohohle Dakaru, takže za mě s tímhle problém není. Uvidíme, je to ve hvězdách,“ nemá zatím jasno o další operaci a své dakarské budoucnosti motorkář Ondřej Klymčiw.

Jan Říha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme