Motýlkářka Svěcená na se ME nepřipravovala, přesto je ve finále

Po Janu Mickovi dnes na mistrovství Evropy vybojovala účast ve finále i teprve 18letá motýlkářka Lucie Svěcená. Už jistá účastnice olympijských her v brazilském Riu zaplavala v semifinále šestý nejlepší čas a to i přesto, jak následně přiznala, že se na evropský šampionát rozhodně nijak speciálně nepřipravovala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žatecká motýlkářka Lucie Svěcená | Foto: facebookový profil Lucie Svěcené

„První padesátka se mi rozjížděla hodně dobře, ale druhá šíleně bolela. Při startu v Pardubicích se mi jela strašně lehce a nic jsem necítila. Ale teď nevím, jestli je to únavou, ale nevím, co mám dělat, aby to nebolelo,“ svěřila se po semifinále 18letá plavkyně Lucie Svěcená, která postoupila z děleného šestého místa.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lucie Svěcená se na závody ME nepřipravovalo, přesto se na motýlkářské stovce dostala do finále

Nenechala jste se trošku strhnout? Po rozplavbě jste říkala, že jste první padesátku napálila, teď byla výrazně rychlejší.

Snažila jsem se držet Italky vedle mě. V první padesátce se udržím, ale ve druhé nemám takovou sílu. Nevím, co mám dělat, asi budu muset víc trénovat.

V semifinále jste zaplavala čas za vaším českým rekordem, ale dá se i tak říct, že jste do Londýna dorazila s formou?

Myslím, že ano. Na tyhle závody jsem moc netrénovala a normálně pokračuju v trénincích na Rio. S tímhle časem (58,71 - pozn. red.) jsem spokojená.

Je to můj vzor, říká plavec Micka o rekordmanovi Paltrinierim

Číst článek

Co se dá vylepšit do pátečního finále?

Vůbec netuším. Zkusím se pořádně vyspat a nabrat nějaké síly. Chtěla bych zaplavat stejný čas jako teď nebo něco okolo. To mi bude bohatě stačit.

Uklidňuje vás, že nemusíte bojovat o olympijský limit, protože ho máte jistý?

Těší mě, že už nemusím mít nervy, které jsem měla. Do závodu můžu jít s čistou hlavou a nemusím nad ničím přemýšlet.

Michal Jurman, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme