MOV má nového předsedu, Jacquese Rogga střídá Němec Thomas Bach

Buenos Aires hlásí střídání na pozici nejvyššího muže světového sportu. Novým předsedou Mezinárodního olympijského výboru se po hlasování v hlavním městě Argentiny stal Němec Thomas Bach, který ve funkci nahrazuje Jacquese Rogga. Ten strávil v čele MOV dlouhých 12 let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Thomas Bach během zasedání MOV v Buenos Aires | Zdroj: ČTK

Bach potvrdil roli největšího favorita kandidatury a těší se největší důvěře pléna Mezinárodního olympijského výboru. Dosavadní viceprezident MOV ve volbách předčil své protikandidáty, kterými byli Ukrajinec Sergej Bubka, Richard Carrión z Portorika, Ser Miang Ng ze Singapuru, Švýcar Denis Oswald a Čchi-Khuo Wu z Tchaj-wanu.

Olympijský vítěz v šermu z her v Montrealu v roce 1976 bude plnit funkci předsedy osm let, po jejichž naplnění bude mít možnost se ucházet o další čtyřletý mandát.

Přehrát

00:00 / 00:00

Novým předsedou Mezinárodního olympijského výboru se stal Němec Thomas Bach

O Bachově zvolení rozhodlo druhé kolo tajné volby, ve které devětapadesátiletý Němec obdržel od členů Mezinárodního olympijského výboru nadpoloviční většinu hlasů. Stal se tak v pořadí devátým předsedou MOV v jeho 119tileté historii.

Bach v minulosti dohlížel jako funkcionář na přípravu fotbalového mistrovství světa v Německu a hodnotil uchazeče o pořadatelství Olympijských her. Po svém zvolení v Buenos Aires nejprve v sedmi různých jazycích poděkoval všem, co ho volili, ale i soupeřům ve volbách, které respektuje. Promluvil však také k těm, kteří ho nevolili.

„Budu pracovat také pro vás a s vámi, abych v dalších letech získal také vaši důvěru. Vím, jak velká je odpovědnost předsedy MOV a přistupuji k tomu s pokorou. Chci vést olympijský výbor podle svého motta, jednota v rozdílnosti. Chci být předsedou vás všech,“ slíbil nový předseda Mezinárodního olympijského výboru.

Tomáš Kohout, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme