MOV žádá Rusko o návrat k zimnímu času, kvůli olympiádě v Soči

Mezinárodní olympijský výbor chce posunout ručičky ruského času. Žádá Moskvu, aby se v době zimní olympiády v Soči příští rok vrátila k zimnímu času. Rozdíl činí přesně jednu hodinu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hodiny

Hodiny | Foto: stock exchange

V době od října do dubna mají v Moskvě a také v Soči, kde se budou konat zimní olympijské hry, tříhodinový časový posun, který podle Mezinárodního olympijského výboru není příliš komfortní pro diváky. Zimní hry totiž sledují zejména diváci v Evropě, kterým by to mohlo činit problém.

Nepříjemný je ale tento posun také pro sportovce, kteří by mu museli uzpůsobit svůj harmonogram – časové rozdíly přitom málokdy jejich výkonu svědčí.

Přehrát

00:00 / 00:00

O žádosti Mezinárodního olympijského výboru týkající se úpravy času mluvil ve studiu Martin Dorazín

Definitivní rozhodnutí o tom, jestli se Rusko vrátí k zimnímu času, by mělo padnout do konce února, kdy se sejde organizační výbor a měl by dát dohromady definitivní časový harmonogram všech soutěží.

Zrušení zimního času vadí nejen Mezinárodnímu olympijskému výboru, ale i mnoha Rusům. Ti si stěžují na to, že jim to působí zdravotní problémy a jsou unavenější. Různé organizace, ministerstva, dokonce i někteří poslanci chtějí iniciovat, aby se čas vrátil k původní podobě.

Dnešní ruské noviny uvádějí, že zrušení zimního času má naprosto mizivý ekonomický efekt, podařilo se díky tomu uspořit pouhého půl procenta elektrické energie.

Jiří Chum, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme