MS v Kazani bořilo historické milníky. Díky dívce z Bahrajnu i Američance Ledecké

Skvělá organizace a ještě lepší výkony sportovců. I v těchto superlativech lze mluvit o ukončeném 16. mistrovství světa v plaveckých sportech. To nabídlo v Kazani během sedmnácti soutěžních dní příběhy, o kterých se bude zcela jistě ještě dlouho mluvit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Američanka Katie Ledecká s jednou ze čtyř zlatých medailí, které na MS v Kazani získala

Američanka Katie Ledecká s jednou ze čtyř zlatých medailí, které na MS v Kazani získala | Zdroj: ČTK

O dřině ale i šťastných pocitech mluvila v Kazani Alzain Táriková z Bahrajnu, která se v deseti letech stala nejmladší sportovkyní, která kdy na plaveckém mistrovství světa startovala.

Někdo byl více, někdo zase méně šťastný. Pokud by se ale právě pocity štěstí měřily podle odvedené dřiny, pak by taková Američanka Katie Ledecká kvůli velikosti úsměvu nemohla snad ani mluvit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zajímavosti a rekordy letošního plaveckého mistrvoství světa v Kazani shrnul Michal Jurman

„Nerada mluvím o svých časech, ani o tom, kolik získám zlatých medailí a překonám světových rekordů. Samozřejmě pro to dělám vždy od startu maximum,“ říkala 18letá plavkyně s československými kořeny, která získala čtyři zlaté individuální medaile a vytvořila tři světové rekordy.

Šampionát v Kazani bořil ale i další historické milníky. Namátkou šlo třeba o vůbec první plavecké medaile pro Severní Koreu nebo po boku žen o premiéru akvabel - mužů v soutěži.

Na české plavce se v Rusku asi příliš vzpomínat nebude, tedy s dvěma výjimkami. Tou první je páté místo Barbory Závadové na polohové čtyřstovce, které bylo i nejlepším českým výsledkem na šampionátu.

Medaile byla hodně vysoko, říkala spokojená plavkyně Závadová

Číst článek

„Mám to, co jsem chtěla, skončit lépe než před čtyřmi lety v Šanghaji,“ těšilo dvaadvacetiletou plavkyni.

Ruce si mohl mnout po 8. příčce také extrémní skokan do vody Michal Navrátil, který na šampionátu přidal i svůj známý exhibiční skok s názvem Superman. „Na tohle mistrovství světa budu vzpomínat s radostí,“ nechal se slyšet muž s přezdívkou Supratil.

Další světový šampionát se uskuteční za dva roky v Budapešti.

Superman Michal Navrátil úřadoval i na MS 2015 v Kazani | Foto: Michal Jurman

Michal Jurman, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme