MS volejbalistů způsobilo v Turíně policejní manévry

Itálie hostí v těchto dnech volejbalové mistrovství světa mužů. Na bezpečnost jeho aktérů dohlížejí početné bezpečnostní složky a výjimkou není ani český celek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní auta doprovázejí volejbalisty na trénink

Policejní auta doprovázejí volejbalisty na trénink | Foto: Petr Kadeřábek | Zdroj: Český rozhlas

Ozbrojení policisté, vojáci nebo námořníci hlídkují před turínským hotelem Holiday Inn 24 hodin denně. Stráží zde bezpečnost všech čtyř týmů, které ve městě hrají. Mezi jejich povinnostmi není jen hlídat hotel, ale každou výpravu doprovází i na trénink či zápas.

Jestliže u hotelu se chovají nenápadně a člověk o jejich přítomnosti prakticky neví, tak při cestách v zaplněných ulicích si jich nejde nevšimnout.

Přehrát

00:00 / 00:00

MS volejbalistů způsobilo v Turíně policejní manévry

Siréna,která se rozezní po ulicích, vychází z dopovodné Alfy Romeo razící cestu autobusu vezoucímu volejbalisty českého týmu. Ti se tak dostanou na místo určení včas a realtivně bezpečně.

"Takovou máme metodiku. Všichni se musí dostat včas tam, kam potřebují, a my máme za úkol je tam dovést," říká Paolo, jeden ze tří policistů v civilu, kteří tvoří posádku doprovodného vozidla.

Sirénu Turíňané ignorují

Jenže siréna prakticky nepomáhá. Řidiči okolních vozidel jako by ji nevnímali a jedou si svým tempem tam, kam potřebují. V těchto chvílích se trepve ukazuje, proč jsou ve vozidle tři muži. Jeden řídí a ostatní dva se vyklánějí do půl těla z okének a mávají plácačkou před čelními skly vozidel řidičů, kteří ignorují maják i zvuk sirény.

Paolo mi to se smíchem vysvětluje: „Těch sirén je ve městě hrozně moc a řidiči jsou na ně už tak trochu zvyklí, ale je to také tím, že oproti vám máme také trochu jinou mentalitu," říká Paolo.

Nakonec český tým na trénink dorazil včas. K cestě zpátky ale hledí hráči trochu s obavami. Paolo totiž slibuje, že průjezd městem zvládneme v novém časovém rekordu.

Martin Hlucháň, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme