Můj odjezd z Londýna? Právě včas. Máte medaile, řekl Klaus před olympioniky

Prezident Václav Klaus dnes přijal na Pražském hradě sedm z deseti medailistů z olympijských her v Londýně. Na úvod přijetí prozradil sportovcům, jak on sám přispěl k jejich úspěchům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olympijští medailisté z Londýna se sešli na Hradě s Václavem Klausem | Foto: Petr Kadeřábek

„Já myslím, že nejlepší věc, kterou jsem mohl udělat, bylo, že jsem olympijský Londýn po třech dnech opustil, protože za ty tři dny, co jsem tam byl, jsme úplně všechno prohráli a ze všech soutěží vypadli. Takže můj odpolední pondělní odjezd přispěl k tomu, že vy jste vyhráli. Z mé strany to byl, doufám, dobrý a racionální tah,“ usmíval se Václav Klaus.

Prezident republiky nejprve všem poděkoval za vzornou reprezentaci, a pak každému předal pamětní medaili. Čtveřici absentujících medailistek Hejnové, Špotákové Hlaváčkové a Hradecké poslal medaile po předsedovi Českého olympijského výboru Milanu Jiráskovi, s jednou výjimkou.

„Možná že Lucii Hradecké bych to mohl dát sám, protože jsem ve stejném tenisovém oddíle jako ona.“ Pak už se sportovci a hlavou státu zavřeli dveře a všichni společně pak mohli uvolněně diskutovat o olympijských hrách.

Přehrát

00:00 / 00:00

Medailisté z londýnských OH byli dnes na Hradě u prezidenta Klause

„Hrozně se mi to líbilo. Trochu jsem se bál, že to bude hodně oficiální a vážný. První část taková byla, ale pak jsme si celkem příjemně popovídali o sportu a pan prezident mě překvapil svými fundovanými dotazy,“ říkal po rozhovoru s Václavem Klausem moderní pětibojař David Svoboda, ještě více rozzářená se od prezidenta republiky vrátila střelkyně Adéla Sýkorová.

„Užila jsem si to strašně moc. Překvapilo mě to. Jsou tam samí příjemní lidé a bylo to strašně fajn.“

„Je to prezident České republiky, konalo se to na Pražském hradě. Člověk k tomu má velký respekt. Je to pro nás čest. Byl jsem rád, že jsem to mohl absolvovat,“ přidal se k Adéle Sýkorové kajakář Vavřinec Hradilek, kterého jen trochu mrzelo, že setkání netrvalo déle a nedostalo se i na mimosportovní dotazy.

„Rád bych se ho zeptal na spoustu možná i kontroverznějších věcí, ale to nemá cenu tady zmiňovat,“ prozradit ale to, na co by se stříbrný olympijský medailista hlavy státu zeptal, nechtěl ani po několikerém naléhání zvědavých žurnalistů.

„Ne. Nenuťte mě, já vám to stejně neřeknu,“ usmíval se Vavřinec Hradilek, který stejně jako ostatní brali přijetí na Pražském hradě jako nejlepší tečku za oslavami londýnského úspěchu.

Jakub Kanta, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme