Musíme být silní během závodu i na jeho konci, říká Karel Hanika před VC Nizozemska

Motocyklový jezdec Karel Hanika se poprvé v kariéře postaví při startu Velké ceny do první řady. V nizozemském Assenu byl v kvalifikaci třetí a na své oblíbené trati chce zítra zaútočit na příčky nejvyšší. Už i proto, že je s ním v Nizozemsku celá rodina.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Hanika - Austin 2014 | Foto: Red Bull KTM Ajo

„Nevěřila jsem, když jsem viděla, že je číslo 98 první a bylo první dlouho. Jsem nervózní, ale strašně mu to přeju,“ neskrývala rozechvění bezprostředně po kvalifikaci maminka Vladimíra Haniková, která sice na evropské závody jezdí, ale nedívá se na ně.

„Prožívám to možná ze všech matek nejhůře, protože se zásadně nedívám a nikdy jsem žádné závody neviděla. Je to pro mě hrozně těžké, když mu řeknu, aby jel opatrně, odpoví, abych byla v klidu.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Doufám v dobrý start a pak by to mohl být pěkný závod, vyhlíží Velkou cenu Nizozemska Karel Hanika, který poprvé v kariéře odstartuje z první řady

Tentokrát devatenáctiletý syn nemusel říkat nic, jen si padli s mámou do náručí a stejného objetí se dočkal i otec Karel Hanika starší, který si na hlavu hned nasadil žlutou kšiltovku pro třetího jezdce kvalifikace.

„Trošku zadostiučinění za tu dřinu a za omezování celé rodiny, protože všechno šlo na závody. Jednu dobu jsme prodávali i byt, abychom mohli pokračovat. Naštěstí k tomu nedošlo a dotáhl to až sem. Ještě kdyby se zadařilo zítra,“ prozradil Karel Hanika starší.

Stejně tak mladý Karel ví, že třetí kvalifikační čas je jen začátek. Závod se jede čtyřicet minut a ne jen na jedno rychlé kolo.

„Budeme se muset soustředit na nastavení, protože na pár kol jsme rychlí, ale na celý závod je pár jezdců lepších. Musíme co nejvíc pošetřit gumy a být silní během závodu i na jeho konci.“

Trať v Assenu patří mezi Hanikovy nejoblíbenější. Loni startoval jako osmý, držel se v popředí, ale nedojel. Jeho letošním nejlepším výsledkem je sedmé místo z Argentiny, ale i z průběhu dalších závodů je zřejmé, že Hanika v druhé sezóně Moto3 dozrává.

A to i díky péči jednoho z nejlepších týmů Red Bull KTM Ajo, který už ale od něj čeká stupně vítězů.

„Nebude to jednoduché. Doufám v dobrý start a pak by to mohl být pěkný závod,“ uvědomuje si mladý jezdec. Jasno bude zítra před polednem, závod moto3 startuje v Assenu v 11 hodin.

Eva Kézrová, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme