Musíme dobře podávat, nabízí recept na Rumunsko trenér Šiller

Dnes večer proti Rumunsku, ve skupině potom ještě s Polkami a Izraelkami. Přesně takové menu mají před sebou české volejbalistky na evropském šampionátu. Do srbského Zrenjaninu cestoval také redaktor Kamil Jáša.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér reprezentačních volejbalistek Jiří Šiller | Foto: David Kubíček

České volejbalistky se mohou v historické bilanci evropských šampionátů pochlubit ziskem devíti medailí včetně jedné zlaté. Už čtrnáct let jsou ale ve stadiu očekávání. Naposledy cenný kov slavily v Brně v roce 1997, odkud odešly poraženy až ve finále s Ruskem. Ambice pro letošní šampionát jsou poněkud skromnější. To potvrzuje i libero české volejbalové reprezentace, čerstvě čtyřiadvacetiletá opora Hamburku, Julie Jášová.

"Ambice jsou určitě postup ze skupiny, to je jasné, bylo by ale fajn postoupit z prvního místa, protože ze druhého nebo třetího to bude samozřejmě těžké."

Přehrát

00:00 / 00:00

Cesta k vítězství nad Rumunskem vede podle trenéra volejbalistek Jiřího Šillera přes kvalitní servis

Recept na úspěch by mohl být poměrně jednoduchý. Nabízí ho trenér Jiří Šiller.

"Musíme především dobře podávat."

Ano, servis je nejen v tenise, ale také ve volejbale alfou a omegou cesty za úspěchem. Prvními soupeřkami české reprezentace budou už dnes Rumunky. Trenér se snažil připravit svůj tým po všech stránkách. Prakticky i teoreticky. Julie Jášová by měla řídit především obranu.

"Už na soustředění v Tatrách jsme se dívali na nějaké video, kde Rumunsko hrálo, ale moc hráček jsme vlastně neviděli, protože nevíme, které budou na mistrovství Evropy hrát. Měli by ale mít posilu, která tam hrávala v minulých letech, měl by to být silný soupeř. Rumunky hrály s Chorvatskem a hrály s ním dobře. Bude asi docela těžké nad nimi vyhrát."

Utkání Česká republika - Rumunsko začne v Srbsku v devatenáct hodin. My o něm budeme informovat ve zpravodajských vstupech. Pro Radiožurnál, Kamil Jáša Zrenjanin.

Kamil Jáša, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme