Musíme využít domácího prostředí, burcuje Eva Vítečková

Basketbaloví fanoušci míří ve velkém do Sportovní haly Na Folimance. Důvod je jasný, 5. kolo ženské Euroligy. V něm hostí od 18 hodin basketbalistky USK Praha hráčky tureckého Galatasaraye Istanbul.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Basketbalistka USK Praha Lindsay Whalenová proti Spartaku Moskva | Zdroj: ČTK

Oba nadcházející soupeře zdobí prozatím ve skupině C naprosto stejná bilance dvou výher a dvou porážek. Výběr trenéra Blažka uspěl s favorizovaným Spartakem Moskva a na palubovce Kaunasu. Ten porazily i basketbalistky Galatasaraye a navrch přidaly úvodní vítězství nad francouzským Tarbe.

Pokaždé se přitom mohly spolehnout především na skvělý výkon své téměř dvoumetrové pivotky Sylvie Fowlesové, která si udržuje dvojciferné průměry v bodech i doskocích na jedno utkání. Nejen ona ale bude pro USK tentokrát hlavní hrozbou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Eva Vitečková před utkáním USK Praha - Galatasaray Istanbul

„Musíme ubránit nejen podkošovou hráčku Fowles, ale i její spoluhráčku Augustu, která je vynikající ve střelbě. Základ bude ubránit tyto dvě hráčky, a pokud by se nám to podařilo, tak by neměl být větší problém tohoto soupeře porazit,“ hodnotí hlavní sílu Galatasaraye hvězda nejen české reprezentace ale právě i pražského USK Eva Vítečková.

Ta si je také vědoma toho, že oba týmy mají nyní shodně v tabulce skupiny C 6 bodů a zaváhaní na domácí půdě by se pražskému klubu nemuselo v konečném účtování vyplatit. „Musíme využít domácího prostředí a Galatasaray porazit. Do dalších bojů tak jít se třemi výhrami.“

Výkonnost USK by měla zlepšovat

USK na to rozhodně formu má, ačkoliv do sezóny vstoupilo hodně rozpačitě. Celá řada nových opor včetně právě Vítečkové ale potřebovala v pražském klubu nějakou dobu na sehrání.

Nyní už by ale tým složený z reprezentantek nejen Česka, ale i Řecka nebo Spojených států amerických měl jednoznačně začít dokazovat své kvality a to i v evropské konfrontaci. „Čím víc spolu hrajeme, čím víc spolu trénujeme, tím jsou naše výkony lepší."

„Doufám, že se to i dál bude zlepšovat. Můžou nás mrzet akorát první dvě porážky, ale nic není ztraceno a musíme bojovat dál,“ dodává optimisticky před utkáním s Galatasarayem Eva Vítečková.

Michal Jurman, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme