Můstek v Klingenthalu je navzdory počasí připraven. Velká pochvala, shodují se skokané

Pořadatelé sportovních akcí se většinou díků nedočkají. Málokdo ví, jak se jmenují a pokud se o nich někdo zmíní, bývá to většinou v souvislosti s kritikou. Ale na Světovém poháru ve skocích na lyžích v německém Klingenthalu se právě organizátoři akce pochval dočkali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

skokan na lyžích Jakub Janda.JPG | Foto: Tomáš Kohout

„Tento tým udělal zimní začátek v Klingenthalu perfektním,“ hlaholil hlasatel a davy diváků velebily německou čtveřici Andreas Wellinger, Andreas Wank, Severin Freund a Richard Freiteg, která vyhrála úvodní závod Světového poháru družstev.

Ale jiný tým sportovcům umožnil to, že vůbec mohli závodit. Čítal přes 120 lidí a připravil můstek. „Na to, jaké měli problémy, je upravený perfektně. Jsou trochu problémy s brzděním, protože je tam takový písek a těžko se s lyžemi zatáčí. Ale pereme se s tím a musím smeknout klobouk před pořadateli,“ pochválil organizátory Jakub Janda.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pořadatelé Světového poháru ve skocích na lyžích v německém Klingenthalu se dočkali pochvaly. Navzdory vysokým teplotám připravili můstek

Můstek totiž téměř uplaval. Tedy ne doslova, ale déšť a vysoké teploty z něj spláchly sníh a nebylo na čem skákat. Pak ale klesly teploty, pořadatelé navezli nový vyrobený v hale na severu Německa a od půl páté ráno ještě dohazovali potřebnou hmotu na dopad.

„Vzhledem k těmto podmínkám bych jim dal jedna podržená,“ ohodnotil organizátory Lukáš Hlava.

„Na to, jak to tady vypadalo, to lépe připravit nešlo. A také smekám klobouk, jak to zvládli. Když jsem šel večer spát a koukal jsem na webkameru, nevěřil jsem, že to dají až takto do pucu, a velká pochvala,“ doplnil Roman Koudelka, který prý nemá ani lehké obavy z dnešního počasí.

„Nekoukal jsem se na předpověď, ale kluci něco zmiňovali, že má být trošku větrno. Takže se uvidí, třeba mi to může pomoct, může fouknout dobrý vítr a může mě to nakopnout do dalších závodů.“

Dnešní první individuální Světový pohár sezóny, začne v německém Klingenthalu ve 14 hodin, kvalifikace už v půl jedné.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme