Na absenci opor se nemůžeme vymlouvat, říká basketbalistka Veronika Bortelová

Poslední přípravný zápas zbývá odehrát českým basketbalistkám před startem mistrovství Evropy v Polsku. Jejich soupeřem bude od 18 hodin v Klatovech Chorvatsko. V sestavě by neměla chybět ani rozehrávačka polské Energie Toruň Veronika Bortelová, která je v českém týmu jednou ze tří hráček působících v zahraničí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České basketbalistky při výklusu během kondičního soustředění před ME | Zdroj: ČTK

Česká reprezentace prochází výraznou obměnou a absence čtveřice Horáková, Večeřová, Bednářová a Ferančíková přece jen musí být znát. S tím ale Veronika Bortelová nesouhlasí.

"Nedá se říct, že je to citelná ztráta, protože každá hráčka jednou začne a jednou odejde. Tak to je, bylo a bude. Chápu, že teď před mistrovstvím Evropy je to čerstvé, ale na to se nemůžeme ohlížet. Čtyři hráčky jsou pryč, musíme na ně zapomenout, ty tady prostě nejsou," říká rozhodně Bortelová.

Přehrát

00:00 / 00:00

České basketbalistky pokračují v přípravě na ME v Polsku

Právě jedna ze stříbrných medailistek z loňského světového šampionátu by měla patřit k oporám výběru trenéra Lubora Blažka.

"Ale to nemusím být jenom já, může se chytit někdo jiný, na hřišti je pět lidí," ví Bortelová, která hrála naposledy na mistrovství Evropy v roce 2001, kde Češky skončily deváté.

To pro ní byla na dlouhou dobu poslední akce. Loni se do reprezentace vrátila v pravý čas. Ve srovnání s mistrovstvím světa je ale letošní příprava na evropský šampionát podstatně kratší.

"Všechny týmy mají čas na přípravu stejně dlouhý, na to se nikdo nemůže vymlouvat," má jasno Veronika Bortelová, která má před začátkem mistrovství Evropy dost sil.

"Měla jsem dost dlouhou dobu na odpočinek, ale myslím, že i holky si odpočinuly a zregenerovaly a teď dostanou novou šťávu," věří Veronika Bortelová. Po zápase s Chorvatskem čeká basketbalistky na začátku příštího týdne ještě příprava v Praze a ve čtvrtek 16. června už odlet do Polska na mistrovství Evropy.

Alena Benešová, Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme