Na dostihové dráze v pražské Velké Chuchli jsou až dva metry vody

Hladiny rozvodněných řek zaplavily některá sportoviště. Velká voda zalila vodácký areál v Praze Tróji, závodiště ve Velké Chuchli i kurty a atletickou halu Otakara Jandery. V Areálu v pražské Stromovce je asi metr a půl vody. Ta pronikla i do atletické haly Otakara Jandery.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na Radotínský most v blízkosti závodiště ve Velké Chuchli | Zdroj: ČTK

„V hale vystěhovali atleti doskočiště do zvýšených poloh a zatím je to o vodě a doufejme jen o podlahách. Pokud se to nezdvojnásobí, tak by to nemělo mít takové ničivé následky, jaké to mělo před 11 lety,“ říká David Holý z Centra sportu Ministerstva vnitra.

Vodou je pokryté i dostihové závodiště ve Velké Chuchli. „Na dráze je od 70 centimetrů do dvou metrů vody. Všechno je kompletně zatopené až na pár stájí na severním okraji. Stačili jsme uklidit jen to nejnutnější a to, co by podlehlo největší zkáze. Ale samozřejmě ty škody, které vzniknou na té trávě jsou jasné, těm se nedá zabránit,“ popisuje správce závodiště Rudolf Vyhnálek.

Jako zázrakem se zatím povodeň vyhnula tenisovému areálu na pražské Štvanici. „Voda tady není na kurtech. Bývá metr, metr a půl. Určitě bude záležet na tom, jak budou upouštět Vltavskou kaskádu a kolik té vody ještě přijde,“ potvrzuje jednatel I.ČLTK Vladislav Šavrda.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme