Na Evropských hrách se bude bojovat o medaile na střelnici za 120 milionů eur

Doslova pohádkové podmínky využívají střelci na Evropských hrách v Ázerbajdžánu. Třeba střelci budou o medaile a zároveň účast na olympijských hrách v Rio de Janeiru soutěžit na sportovišti za 120 milion eur.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Kostelecký a Jiří Lipták budou v těchto místech útočit v trapu na medaile z Evropských her

David Kostelecký a Jiří Lipták budou v těchto místech útočit v trapu na medaile z Evropských her | Foto: Michal Jurman

„Střelnice vypadá moc krásně, investovali do ní velké peníze. Těším se,“ přiznává olympijský vítěz z Pekingu David Kostelecký až nepředstavitelnou cenu, za kterou byla v ázerbajdžánské metropoli otevřena 1. května doslova pohádková střelnice.

Podle generálního ředitele Baku Shooting Center Uorrea Natana nejen nejdražší ale také největší na světě.

Málokdo přitom tuto investici ve státě, kterému vládnou hlavně úpolové sporty, chápe.

„Neznám moc Ázerbejdžánců, kteří střílí. Nějací tam jsou, ale ve výsledkových listinách jsou dole, tam se moc nedívá,“ usmívá se bronzová medailistka z londýnské olympiády Adéla Sýkorová, která se za necelý měsíc po návratu z Baku hodlá provdat za svého německého přítele.

Přehrát

00:00 / 00:00

Střelnici pro Evropské hry v Baku navštívil reportér Michal Jurman

K novému příjmení Brunsová by si jistě ráda na Evropských hrách vystřílela i pěkný svatební dar. K medaili, popřípadě olympijské kvalifikaci, ale povede i na pohádkové střelnici hodně trnitá cesta.

„Uvidíme, jak to ovlivní počasí, často tam fouká. Očekávám vysoké nástřely, může tam padnout třeba i světový rekord,“ dodává David Kostelecký, který už pro české střelce získal jedno olympijské místo ve Světovém poháru, který vyhrál dvakrát po sobě.

Na sportovišti opásaném pruhy umělé trávy, na kterém se dá soutěžit i na vzdálenost 300 metrů, ale bude chtít premiérově vyhrát Evropské hry každý.

Do Ria se ale kvalifikuje vždy jen vítěz. Tím se v trapu může stát i jeden ze dvou Čechů David Kostelecký či Jiří Lipták.

Evropské hry zajímají v Mingačeviru jen pár turistů, místní skoro vůbec

Číst článek

Nová střelnice je v Baku otevřená teprve od května | Foto: Michal Jurman

Michal Jurman, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme