Na Francii čeští volejbalisté opět nestačili a prohráli jasně ve třech setech

Čeští volejbalisté prohráli ve Světové lize potřetí za sebou s Francií 0:3. Výběr trenéra Zdeňka Šmejkala se v Českých Budějovicích postupně zlepšoval, ale favoritovi podlehl po setech 18:25, 20:25 a 24:26.

Volejbalisté České republiky prohráli s Francií, na příjmu Petr Michálek (vlevo) a Martin Kryštof | Zdroj: ČTK

Češi mají po sedmi zápasech na kontě stále jen čtyři body a uzavírají tabulku skupiny D. Druhý domácí zápas odehrají čeští volejbalisté s Francií opět v Českých Budějovicích v sobotu.

Češi nedokázali s čtvrtým celkem z posledního světového šampionátu zpočátku držet krok. Ve druhém setu to vypadalo na debakl. Už prohrávali 10:21, ale nahrávač Habr začal esem českou šňůru a za podpory fanoušků volejbalisté set prohráli přívětivě 20:25.

Ve třetím setu domácí hráči Francii potrápili, vedli 18:15 a také 21:20, ale v koncovce znovu ukázal soupeř svoji sílu a ztrátu sady nedopustil.

I druhý zápas s Francií začne v Budvar Areně v 18:00. Pak se volejbalisté přesunou do Liberce, kde budou hrát 26. a 27. června s Korejci, a 3. a 4. července ukončí v Opavě dvojzápasem s Japonskem své letošní působení v soutěži.