Na golfovém Czech Open startuje znovu šestnáct Čechů

Šestnáct. To je doslova magické číslo pro české golfisty na turnaji Czech Open. Šestnáct Čechů si totiž zahrálo tento turnaj v Čeladné před dvěma roky, navlas stejný počet hráčů s českým pasem se postavilo na start také loni a hádejte, kolik je jich letos?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Golfové hřiště (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka stock.xchng

Původně jich mělo být sedmnáct, ovšem Petr Nič dal nakonec přednost turnaji EPD Tour v Německu, kde dokázal projít cutem. Proto i do třetice bude hájit naše barvy v Čeladné šestnáct hráčů. Tím posledním, kdo obdržel divokou kartu doslova na poslední chvíli, je Viktor Skalle.

„Měl jsem domluvené hodiny a lekce s klienty, ale všechno je úplně jinak. V pondělí večer mi psal Jirka Novosad, že mu mám zavolat, že pro mě má kartu. Takže jsem během dvou hodin musel překopat všechny plány a zhruba v deset večer jsem věděl už stoprocentně, že na Czech Open budu startovat,“ popisuje Skalle.

Přehrát

00:00 / 00:00

Golfové Czech Open znovu přivítá mimo jiné i šestnáct českých hráčů

V osobě Skalleho získává Czech Open do své startovní listiny také nejlepší Čechy z obou dosud pořádaných čeladenských ročníků. Skalle byl totiž nejlepším z našich loni, když cutem neprošel o jedinou ránu. Před dvěma roky zase všechny české profesionály překvapil amatér Jiří Korda junior. Se stejným statusem bude hrát juniorský mistr republiky i tentokrát.

„Z hlediska zkušeností to byl asi nejlepší turnaj, který jsem kdy hrál. Když se teď podívám zpátky, musím říct, že mě v té době zastihla i největší forma. Podepsalo se na tom ale taky to, že jsem tam hrál poprvé,“ zmiňuje Korda.

O historicky první účast českých barev ve finálových kolech Czech Open se bude pokoušet ovšem i čtrnáctka dalších. Ondřej Nerud, výkonný ředitel turnaje, osobně věří nejvíce Stanislavu Matušovi a Marku Novému.

„Standa Matuš prokazuje v poslední době fantastickou formu, před týdnem vyhrál turnaj české PGA. Marek Nový je v zahraničí mezi pěti nejlepšími hráči PD Tour. Tihle dva by mohli udělat hodně dobrý výsledek,“ věří Nerud.

Radim Sajbot, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme