Na Grand Prix Belgie formule 1 triumfoval Vettel

Triumfem týmu Red Bull skončila Velká cena Belgie formule 1 – sedmé vítězství v letošní sezoně si připsal vedoucí muž průběžného pořadí Sebastian Vettel z Německa, druhý dojel jeho týmový kolega Mark Webber. Třetí místo vybojoval navzdory nevydařené kvalifikaci Jenson Button z McLarenu.

Sebastian Vettel

Sebastian Vettel | Zdroj: ČTK

Vettel využil v Belgii toho, že si v kvalifikaci vyjel pole position a trať ve Spa-Francorchamps mu sedí. Webbera porazil o necelé čtyři vteřiny a po třech Grand Prix, kde nestál na nejvyšším stupínku, znovu prokázal své kvality.

Jeho náskok na celkově druhého Marka Webbera se zvýšil na 92 bodů, do konce šampionátu zbývá ještě sedm závodů, přičemž ten další se jede za dva týdny v italské Monze.

Dnes třetí Jenson Button startoval do závodu až ze třinácté pozice, předvedl ale skvělou stíhacíc jízdu a tři kola před koncem předstihl do té doby třetího Fernanda Alonsa, kterého už zpět před sebe nepustil.

Po kolizi s Japoncem Kobajašim skončil už ve třináctém kole závod pro Lewise Hamiltona, který skončil mimo trať, avšak vyvázl naštěstí bez zranění.

Grand Prix Belgie:

1. Vettel (Něm./Red Bull) 1:26:44,893 (prům. rychlost 213,066 km/h), 2. Webber (Austr./Red Bull) -3,741, 3. Button (Brit./McLaren) -9,669, 4. Alonso (Šp./Ferrari) -13,022, 5. Schumacher -47,464, 6. Rosberg (oba Něm./Mercedes) -48,674, 7. Sutil (Něm./Force India) -59,713, 8. Massa (Braz./Ferrari) -1:06,076, 9. Petrov (Rus./Renault) -1:11,917, 10. Maldonado (Ven./Williams) -1:17,615.

Průběžné pořadí MS (po 12 z 19 závodů): 1. Vettel 259 b., 2. Webber 167, 3. Alonso 157, 4. Button 149, 5. Hamilton (Brit./McLaren) 146, 6. Massa 74, 7. Rosberg 56, 8. Schumacher 42, 9. Petrov 34, 10. Heidfeld (Něm./Renault) 34.

Pohár konstruktérů: 1. Red Bull 426, 2. McLaren 295, 3. Ferrari 231, 4. Mercedes 98, 5. Renault 68, 6. Sauber 35, 7. Force India 32, 8. Toro Rosso 22, 9. Williams 5.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít