Na házenkářky doléhá únava a odkládají trénink. Horší to bude s psychickou pohodou, tuší trenér

České házenkářky odehrály na mistrovství Evropy ve Švédsku zatím čtyři utkání a ani v jednom nijak nepropadly. Výsledkem je ale jen jedno vítězství, ve zbylých soubojích s těžkými soupeři na body nedosáhly - většinou těsně. A to včetně poslední porážky s Ruskami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejlepší střelkyně zápasu proti Rusku Petra Růčková | Foto: Alžběta Vejrosotová chf.cz

„Bojovaly jsme a určitě si z toho vezmeme, že jsme hrály dobře a snažily jsme se, ale ubývají síly. Bude to čím dál tím těžší,“ přiznává jedna z nejlepších českých střelkyň na turnaji Petra Růčková. „Ale hrajeme na krev a užíváme si to,“ dodává.

Přehrát

00:00 / 00:00

Házenkářky už jsou unavené, přitom je čekají klíčové zápasy čtvrtfinálové skupiny

Národní tým se přetahoval se soupeřkami o výsledek prakticky pokaždé až do konce. „Únava je v hlavě a na to musíme zapomenout, protože všichni mají stejné podmínky. Všichni ty zápasy hráli, na to se nemůžeme nijak vymlouvat,“ bojovně říká Jana Knedlíková.

Hráčka maďarského Györu se navíc potýká i se zdravotními problémy. „Něco mě chytlo, nevím jestli viróza. Měl jsem horečku, tak toho teď mám plné kecky.“

Česká reprezentace má teď den volna, hráčky nebudou mít ani původně plánovaný trénink a budou se věnovat regeneraci a taktické přípravě na další zápas, ve kterém je v úterý čekají rozjeté Rumunky, a hned o den později pak nastoupí proti aktuálním evropským i světovým šampionkám z Norska.

A české házenkářky chtějí v obou utkáních znovu dokázat, že mohou odehrát kvalitní zápasy i proti velkým favoritům. K fyzické únavě se ale po těsných porážkách může přidat i ta psychická.

„Myslím si, že horší bude je dostat do psychické pohody, aby byly schopné si uvědomit, že stejně jako mohly vyhrát proti Ruskám či Dánkám, tak mohou vyhrát proti Rumunkám. Fyzická stránka je další věc, ale únava je stejná u všech hráček,“ myslí si trenér českých házenkářek Jan Bašný.

Mirko Vasić, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme