Na jedné noze tretra, na druhé lyžák. I přes zranění útočil Kudlička v Portlandu na medaili

Tyčkař Jan Kudlička měl i přes zdravotní problémy blízko k další medaili z halového mistrovství světa. Soutěž v americkém Portlandu si trochu protrpěl, ale nakonec doslova vydřel 4. místo. Oproti poslednímu šampionátu v Sopotech si sice o jednu pozici pohoršil, ale s ohledem na vývoj soutěže a maximální konkurenci je pro něj pozice těsně pod stupni vítězů hodně cenná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Kudlička, atletika | Foto: Filip Jandourek

„Řešil jsem dilema, jestli skákat pod prášky, nebo neskákat. Nakonec jsem zvolil přírodní cestu, takže nic,“ vysvětlil po závodě tyčkařů v Portlandu Jan Kudlička. Problémy s nohou měl už od nedávného mítinku v Jablonci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jan Kudlička se v Portlandu cítil jako bájný Achilles. I o problémech s rozběhem s ním mluvil reportér ČRo Jakub Marek

Přátelští fanoušci v Portlandu vytvořili každému tyčkaři doslova domácí prostředí, a tak si při závěrečném neúspěšném skoku Jana Kudličky jen povzdechli. To už bylo jasné, že mu 575 centimetrů skočených napotřetí bude stačit nejvýš na 4. místo.

„Běželo se mi blbě. Jako bych měl na jedné noze tretru a na druhé lyžák,“ s nadhledem popisoval Jan Kudlička pocity, které měl během každého rozběhu v tyčkařské soutěži.

I přes 7 nepovedených pokusů ale dokázal soupeřit s absolutní světovou elitou, která by měla bojovat o medaile i za 5 měsíců na olympiádě v Riu.

„Nějak jsem to vybojoval. Cítil jsem se jak Achilles, ale i s jednou nohou to šlo. Když se člověk podívá na výsledky, čtvrté místo rozhodně není špatné. S průběhem soutěže jsem nebyl spokojený, ale zvládl jsem to vnitřně. Dvě výšky na třetí pokus, to se moc často nestává,“ hodnotil nejlepší český tyčkař pro něj velmi zvláštní soutěž.

Tyčkař Kudlička na halovém MS těsně neobhájil medaili, vyhrál Lavillenie

Číst článek

Klání tyčkařů nakonec dominoval Renaud Lavillenie v rekordu šampionátu 602 centimetrů. Francouz se nakonec nechal vyhecovat publikem a nechal si na stojany nastavit 617 centimetrů, tedy případný nový světový rekord, ale při druhém pokusu všem fanouškům i závodníkům dost zatrnulo.

„Myslím, že na to má, ale rozhodně na to neměl dneska. Jedním skokem se málem zabil, naštěstí se nic nestalo,“ popisoval Jan Kudlička pokus Francouze, po kterém skončil mimo doskočiště.

Lavillenie se ale jen usmál, ukázal, že je v pořádku, a za chvíli se znovu rozběhl. Světový rekord tentokrát nepřekonal, ale všem předvedl, že jednou z nejzářivějších hvězd současné světové atletiky.

Jakub Marek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme