Na Julisce vrcholí plnění Odznaku všestrannosti olympijských vítězů

Boj s obezitou dětí byl hlavním důvodem, proč Romanové Změlík a Šebrle založili Odznak všestrannosti olympijských vítězů, který je součástí Sazka Olympijského víceboje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odznak všestrannosti olympijských vítězů | Foto: David Kubíček

Z malé soutěže o deseti disciplínách se za šest ročníků zrodila rozsáhlá akce, která v těchto dnech vrcholí v areálu Armádního sportovního centra v Praze na Julisce.

Na některé děti se přišli podívat i jejich rodiče, ale většina tu je jen se svými učiteli ze základních škol, celkem 40 delegací z různých krajů. A velká část z nich tu není poprvé, připomíná iniciátor Odznaku všestrannosti olympijských vítězů Robert Změlík.

Přehrát

00:00 / 00:00

Děti ze 40 škol z různých krajů plní na pražské Julisce Odznak všestrannosti olympijských vítězů

„Mysleli si, že se sem další rok nedostanou, protože nebudou tak dobří, ale jsou tady znovu. A to jenom proto, že se tomu věnují a zlepšují se. Navíc jsou rádi, že je sportovní školy nevytlačí.“

„Jsme ze Dvora Králové a zastupujeme tady dvě základní školy a Sokol. Úkoly plníme jak v hodinách tělocviku, tak během volného času v sokolské jednotě,“ říká učitelka ze základní školy ve Dvoře Králové Pavlína Špatenková. Disciplíny děti baví, a když je sport i zábavou, tak je to ideální spojení.

„Je krásné, když při tělesné výchově děti stojí s knížečkou a těší se, jaký výkon si zlepší. Také jsem něco podobného na základní škole zažíval,“ dodává Robert Změlík.

A sami závodníci potvrzují, že rozhodně neberou finálové závody jen jako důvod, proč dva dny nejít do školy.

Martin Charvát, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme