Na konci 3. etapy TdF se radoval Rodríguez. Vede Froome, Štybar je 10.

Třetí etapu cyklistické Tour de France vyhrál Španěl Joaquim Rodríguez, který nejlépe zvládl závěrečné stoupání v cílovém městě Huy a ve finiši porazil Chrise Frooma, který získal žlutý trikot. Do elitní desítky celkového pořadí se dostal Zdeněk Štybar. Závod poznamenal hromadný pád, po kterém museli čtyři jezdci odstoupit.

Joaquim Rodríguez slavil na konci stoupání v Huy etapový triumf, Chris Froome, ale sklánět hlavu nemusí, zítra pojede ve žlutém | Zdroj: Reuters

I ve druhém úniku letošního ročníku Tour byl Jan Bárta z týmu Bora-Argon, který se s trojicí dalších cyklistů vydal z Anvers vstříc 160 kilometrů vzdálenému cílu v Huy. Únik byl ale dojet 60 kilometrů před cílem, Čech byl ale vyhlášen nejagresivnějším jezdcem a zítra pojede s červeným startovním číslem.

Místo stoupání na první vrchařskou prémii letošního závodu musel peloton řešit úplně jiné problémy. Do prvního hromadného pádu závodu se zapletl i ve žlutém trikotu jedoucí Fabien Cancellara, hlavní pole bylo zastaveno a jezdci více než čtvrt hodiny čekali.

Otřesený Cancellara etapu, byť s velkou ztrátou, dokončil, čtyři jezdci ale museli odstoupit. Mezi nimi třetí muž průběžného pořadí Tom Dumoulin nebo lídr stáje Orica Greenedge Simon Gerrans.

Le Tour de France on Twitter

Vybral jsem si špatný sport, říká König o nervózní Tour. Při jeho týmu stojí štěstí

Závěr etapy kopíroval start jarní klasiky Valonský šíp i s prudkým závěrečným kopcem Mur de Huy v cílovém městě, do kterého najeli pohromadě všichni velcí favorité na celkové vítězství.

Hlavní favorité se během stoupání s průměrem 9,6 procenta hlídali, toho využil vítěz Valonského šípu z roku 2012 Joaquim Rodríguez. Za ním získal 6 bonifikačních vteřin i drobný náskok Chris Froome, který o jedinou vteřinu vede celkové pořadí před Tonym Martinem.

Jako nejlepší z Čechů dojel Zdeněk Štybar se ztrátou 52 sekund, jezdec stáje Etixx – Quick-step se dostal na desáté místo. Roman Kreuziger je se ztrátou minuty 51 sekund patnáctý, Leopold König ztrácí na 25. místě o minutu více.