Na koně usedl už v 18 měsících. Po dalších 58 letech se olympijský vítěz Skelton chystá ukončit kariéru

Devětapadesátiletý olympijský vítěz v parkúru jednotlivců Nick Skelton se chystá ukončit jezdeckou kariéru. Druhý nejstarší britský vítěz olympijských her bude naposledy závodit v květnu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jezdec Nick Skelton s koněm Big Star | Foto: BBC

Posledním závodem Skeltona bude v květnu Royal Windsor Horse Show. Pojede na koni Big Star, se kterým získal olympijské zlato v Riu de Janeiru a řekl o něm, že takového koně už nikdy mít nebude.

Olympijské hry v Riu de Janeiru v roce 2016 byly pro ještě osmapadesátiletého Skeltona sedmé, kterých se zúčastnil. A po triumfu v parkúru družstev na domácí olympiádě v Londýně získal druhé zlato. Jako první Brit vyhrál parkúr jednotlivců. „Tento sport mi dal víc, než jsem si kdy doufal,“ uvedl pro BBC s tím, že odejít bylo velmi těžké rozhodnutí. Řekl, že už ale není nejmladší, a tak bude pro něj i pro koně nejlepší skončit na vrcholu.

„Děkuji všem přátelům a fanouškům za podporu – jsme opravdu vděční,“ uvedl a následně poděkoval i všem svým koním, se kterými závodil za příležitost, kterou mu poskytli. Skelton drží také britský rekord ve skoku přes nejvyšší plot, což se mu podařilo v roce 1978. V roce 2016 obsadil třetí místo v anketě Sportovní osobnost roku BBC.

Začal jezdit v pouhých osmnácti měsících na velšském ponym se jménem Oxo. Ten se údajně narodil ve stejném roce jako Skelton a dožil se 39 let. Skeltonovy děti se na něm učily jezdit.

Olympijský vítěz v parkúru jednotlivců Nick Skelton | Foto: BBC

Britský veterán si během své kariéry prošel například zlomeninou krčního obratle po pádu v roce 2000. Tehdy to vypadalo na konec kariéry, ale on se zotavil a v roce 2002 byl zpět. Dále prodělal dvě operace kolena a závodí s umělým kyčelním kloubem.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme