Na MČR v cyklokrosu nebude chybět ani biker Kulhavý

Hvězdné obsazení bude mít dnešní mistrovství České republiky v cyklokrosu. Na startu v moravském Uničově se objeví dokonce dva úřadující světoví šampioni, jednak ten cyklokrosový - Zdeněk Štybar, pak ale také aktuálně nejlepší závodník planety na horských kolech - Jaroslav Kulhavý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Kulhavý | Foto: Martin Bali Jenčík

Úřadující mistr světa, Evropy i vítěz Světového poháru na horských kolech Jaroslav Kulhavý bere cyklokros jako dobrý doplňkový sport pro zimní období, každoročně tak absolvuje pár závodů.

A reprezentační trenér Stanislav Bambula si dokonce umí představit, že by ho nominoval i na cyklokrosový světový šampionát.

„Sami dobře víte, že Jarda cyklokros miluje, je to jeho srdeční záležitost. Předvedl nám to teď v Belgii na závodech, pětadvacátým místem ukázal, že připravený bude. Na mistrovství republiky ho uvidíme, jestli ho pak budeme nominovat, uvidíme.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Na MČR v cyklokrosu nebude chybět ani biker Kulhavý

Jenže Stanislav Bambula se s Jaroslavem Kulhavým o jeho případném startu na mistrovství světa ještě ani nebavil.

„Měli jsme ale pár takových debat už před sezonou, kdy jsme dávali dohromady svůj plán. Potřeboval jsem vědět, jestli bude mít zájem o účast na nějakých světových pohárech. Pak tam vznikl problém, že Jarda musel na operace se zuby a měl spoustu svých dalších povinností, takže mi vypadl z programu. U něj se ale těžko něco plánuje, on prostě přijde a chce.“

Avšak v tomto případě spíše ‚přijde a nechce‘. Už na podzim totiž Jaroslav Kulhavý v rozhovoru pro Radiožurnál přiznal, že jeho účast na světovém šampionátu příliš reálná není.

„Možná by mě to lákalo, ale na to je potřeba speciální příprava a já ten čas fakt nemám. Navíc je olympiáda, takže tam není žádný prostor se na to připravit.“

Takže mistrovství světa, které na konci ledna hostí belgické město Koksijde, se bude muset bez Jaroslava Kulhavého pravděpodobně obejít.

To ovšem neplatí o republikovém šampionátu, který startuje v Uničově ve 12 hodin a Radiožurnál vás o něm bude informovat.

Tereza Jelínková, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme