Na ME je největší zbraní českých házenkářů soudržnost týmu

Fanoušci házené budou mít od neděle po dalších čtrnáct dní sportovní svátek. V Srbsku totiž začíná desáté mistrovství Evropy. A mezi šestnácti týmy nechybí ani česká reprezentace. Tým trenéra Martina Liptáka nastoupí hned do úvodního utkání celého šampionátu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Házená je hodně tvrdý a kontaktní sport (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

V neděli si zahraje v Niši proti Německu, v základní skupině ho potom čekají ještě Švédsko a Makedonie. Do čtvrtfinálové fáze postoupí tři celky.

Na minulém mistrovství starého kontinentu v Rakousku se to před dvěma lety národnímu mužstvu podařilo a nakonec obsadilo osmé místo. Navíc zaujalo na turnaji výbornými výkony, kdy dokázalo herně konkurovat až na nepovedené utkání se Španělskem všem silným týmům.

„Jedno vím – v Rakousku nás brali jako účastníka mistrovství Evropy. Teď nás tady berou tak, že přijede Česká republika, která byla na evropském šampionátu silná. Velmi dobře jsme hráli i na posledním turnaji, takže už nás nebudou brát jen do počtu, ale jako silného soupeře. O to to pro nás bude těžší,“ říká kouč českých házenkářů Martin Loptám

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští házenkáři touží po úspěchu na ME, podle lídra týmu Filipa Jíchy je jejich největší zbraní soudržnost týmu

A doufá, že tým vylepší konečné osmé místo z posledního šampionátu. Významnou měrou by k tomu měla přispět velká hvězda světové házené Filip Jícha. Hráč německého Kielu se na minulém turnaji v Rakousku dostal do All star teamu a hlavně se stal nejužitečnějším hráčem mistrovství.

„Musíme znovu podat výkon na hranici našich možností. Naším měřítkem musí být to, abychom s ním my byli spokojeni. Jestli to bude výsledkově stačit na to, abychom se dostali dál, to nevím, ale pevně v to věřím. Nesmíme mít strach z žádné porážky nebo z toho, že za tři zápasy taky můžeme odjet. Chceme hrát, vyhrávat, užít si mistrovství Evropy,“ prohlásila odhodlaně spojka české reprezentace Filip Jícha.

Nejlepší světový hráč roku 2010 potom poukázal na silnou stránku národního mužstva…

„Naše zbraň je naše soudržnost. Není tajemstvím,ž e tento tým je hrozně rád pospolu a všichni kluci hrozně rádi jezdí do nároďáku proto, že se na sebe těší jako na kamarády. Proto bude jednodušší bojovat na hřišti a ve zlomových situacích vybojovat důležitý balon nebo souboj.“

Olympiáda není ztracená

Čeští házenkáři navíc můžou v případě úspěchu na šampionátu v Srbsku stále pomýšlet i na účast v olympijské kvalifikaci pro hry Londýně. Trenér Martin Lipták má ale postupné cíle a zatím na podobné věci nemyslí…

„Náš cíl je teď mistrovství Evropy, o olympiádě se nebavíme, protože to by byl moc velký záběr. Na kluky i na mě je to dost velký tlak i tak,“ říká kouč české reprezentace.

Tereza Jelínková, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme