Na mistrovství Evropy chci medaili, tvrdí odhodlaně dráhový cyklistika Kelemen

Největší naděje české dráhové cyklistiky pro olympiádu v Riu de Janeiru Pavel Kelemen se vrací do top formy. Mladý jezdec Dukly Brno vlétl mezi světovou konkurenci před třemi lety desátým místem ve sprintu na hrách v Londýně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Kelemen | Foto: Tomáš Minarčík | Zdroj: Český rozhlas

Letos na začátku roku byl na světovém šampionátu jedenáctý. Potom ho ale na dlouhou dobu přibrzdilo zranění kolena. Teď už má za sebou první závod v kvalitní konkurenci.

„Po zranění to byl první závod, kdy jsem se cítil dobře. Už se vracím, je to lepší než minulý rok. I na tréninku už mi to sedělo,“ pochvaloval si Keleman.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dráhový cyklista Pavel Kelemen se vrací po zranění k závodům a na mistrovství Evropy vyhlíží medaili

„Vyhrál jsem tady kvalifikaci a udělal nový rekord tratě. To je super,“ říkal mladý dráhař po úspěšném souboji o páté místo ve sprintu na Memoriálu Otmara Malečka v Prostějově.

S návratem na ovály tak může být spokojen. Navíc i proto, že léčení zraněného kolena nebylo vůbec jednoduché.

„Všechno se hrozně oddalovalo. Po mistrovství světa jsme měli 14 dní volno a pak jsme do toho skočili, ale tělo si řeklo, že chce ještě pauzu. Chodil jsem ke všem specialistům a nikdo nevěděl, co mi je. Pak zjistili, že jsem měl přetržený úpon a chtělo to delší pauzu,“ popisuje zdravotní trable Keleman.

Přestávka se nakonec protáhla na dva měsíce, během kterých nemohl český reprezentant vůbec na kolo.

Hlavním cílem je olympiáda

„Koleno mě bolelo jenom na kole. Třeba jsem běhal, ale jako sprinter toho moc neuběhnu, takže jsem třeba za půl hodiny uběhl pět kilometrů. Navíc jsem chodil plavat.“

A teď už Pavel Kelemen hodně tvrdě trénuje a své postavení mezi světovou elitou bude muset potvrdit už za měsíc na mistrovství Evropy. Na prvním místě je ale boj o olympiádu.

„Olympiáda je hlavní cíl a musíme se tam kvalifikovat. První a nejbližší cíl je ale Evropa, kde bych chtěl získat medaili,“ dodal Pavel Keleman.

Tomáš Minarčík, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme