Na MS byla pátá, v Riu to ale bude jiné. Chci bojovat o finále, říká Závadová

Ostravská rodačka Barbora Závadová je nejlepší plavkyní v Česku. Na toto výsluní ji dostalo páté místo z dlouhé polohovky na mistrovství světa v Kazani a také tři české rekordy. Teď se členka ostravského Centra individuálních sportů vrátila domů, kde tráví první část své zasloužené dovolené.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Závadová má na začátku zimní sezóny dost důvodů k úsměvům | Foto: Michal Jurman

Dvaadvacetiletá Závadová prožívá životní sezonu orámovanou mnoha úspěchy. Například jako vůbec první Češka si zajistila účast na olympiádě v Brazílii v příštím roce.

„Vím, že tam rozhodně nebudu jediná a že sportovci to teď budou plnit jeden za druhým a pojedou tam, takže mě těší, že jsem první a že tam vůbec jedu,“ svěřila se.

K už zmíněným úspěchům je nutné přičíst stříbrnou medaili ze světové univerziády v korejském Kwangdžu anebo sedm zlatých medailí z mistrovství republiky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ostravská plavkyně Barbora Závadová se vrátila domů a užívá si zasloužený odpočinek. Pro úspěch na olympiádě v Riu ale udělá vše. Více R. Sajbot

Cíl pro příští sezonu tedy nemůže být jiný než uspět na olympijských hrách a Barbora Závadová tomu podřídí vše.

„Čeká mě spousta soustředění, doma budu málokdy, ale rozhodně chci skončit lépe než v Londýně, který se mi nepovedl, a chci bojovat o finále, protože chci patřit mezi nejlepších osm na světě,“ říká.

„Teď jsem sice byla pátá, ale v Riu bude všechno jinak, holky budou také maximálně připravené. Doufám, že se mi povede se také dobře připravit a že se z toho nervově nesložím,“ směje se.

Dvojnásobnou nejlepší sportovkyni Ostravy zařadila mezi světovou elitu až spolupráce s trenérem Jaroslavem Strnadem. Do té doby byla spíše ve stínu své reprezentační kolegyně Simony Baumrtové.

„Pomohl mi tím, že je profesionál. Pohání mě dopředu v tom, že on pro to dělá všechno, tak já musím také, a za to jsem mu strašně vděčná. Na to, že už je to postarší pán, si neustále čte nějaké anglické texty, dívá se na videa, pořád mi něco posílá,“ popisuje plavkyně.

O vteřinu rychlejší než v Kazani

Barboře Závadové je jasné, že čas z Kazaně, který ji vynesl mezi pět nejlepších polohovkářek světa, bude muset za rok v Riu ještě vylepšit. Ideálně o téměř vteřinu.

„Myslím si, že to bude na hraně. Dát český rekord dolů o nějakých osm desetin sekundy a bude to stačit na finále. Protože když před třemi lety v Londýně stačil přibližně tento český rekord, teď to bude rychlejší,“ uzavírá Barbora Závadová, která teď během své dovolené nechce vodu ani vidět.

Zasloužené volno si chce užít na suchu, protože už teď ví, že na soustředění v plném tréninkovém zápřahu bude například i na Silvestra.

Radim Sajbot, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme