Na MS v cyklokrosu museli program zhustit do jednoho dne

Cyklokrosaře čeká v americkém Lousiville nabitý program. Kvůli obavám ze záplav se všechny čtyři závody mistrovství světa pojedou pouze dnes. Postupně se představí junioři, ženy, jezdci do 23 let a ve 20:30 středoevropského času také muži.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z trati cyklokrosového MS v Louisville | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

Historie cyklokrosového mistrovství světa nepamatuje, že by se kvůli počasí musel měnit program. Nedělní předpověď pro Louisville ale organizátory vystrašila natolik, že zhustily čtyři závody do jediného dne. Hrozí bouře, silný vítr a tím pádem skutečnost, že by řeka Ohio opustila své břehy v těsném sousedství trati.

„Hlavně pro ženy a elitu to znamená zásah do závěrečné přípravy. Každý je zvyklý něco dělat a v momentě, kdy se na něco připravovali je to dost nepříjemné,“ domnívá se reprezentační trenér Stanislav Bambula. Zažije krušné chvíle.

„Pro mě jako trenéra je to něco šíleného, protože budeme mít problém se sem vůbec dostat.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Světový šampionát v cyklokrosu má pouze jednodenní program

Sami závodníci museli narychlo měnit program a především intenzitu finální přípravy. Navíc jen těžko se dá předvídat, na jaké trati se pojede. Při pátečním tréninku teploměr ukazoval deset stupňů pod nulou.

„Trať se mění z minuty na minutu, ale je zmrzlá a jsou tam strašně velké koleje. Bude to strašně zrádné a o chybách celý závod. Všude to klouže a ustřeluje. Ráno to bude zmrzlé a s kolejemi, ale až pojede elita,tak to bude rozmrzlé, bude hodně a bahna. O to to bude těžší a více silovější. Trať se bude na každou kategorii měnit,“ vza si slovo česká reprezentantka Pavla Havlíková.

Závody ale nebývají jen o fyzické přípravě. Důležitá je psychická pohoda. Jezdci se chystají na nedělní start a v okamžiku je vše jinak.

„Hlavu musíš mít připravenou nejen na neděli ale už i předtím. Je to stres a spousta zodpovědnosti. Myslím si, že tohle to neovlivní,“ říká Martin Bína. Sobotní program zahájí v 15:45 junioři. Po ženách a jezdcích do 23 let se vydají ve 20:30 na trať muži.

Pavel Petr, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme