Na MS v Kyjevě se připravují i dva mladí boxeři z Příbrami

Dva mladí boxeři David Kotrč a Michal Bartůněk z příbramského boxerského klubu The Champions se ve dnech 4.–16. září zúčastní mistrovství světa juniorů v klasickém boxu v Kyjevě. V těchto dnech jejich přípravy na turnaj vrcholí. Do Kyjeva s nimi poletí už jen dva další závodníci z České republiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boxeři Michal Bartůněk (vlevo) a David Kotrč | Foto: archiv boxerského klubu The Champions

Oba boxují už téměř deset let a poprvé v ringu stanuli v roce 2007 shodou okolností proti sobě. Oba mají za sebou už celou řadu úspěchů. David Kotrč například letos zvítězil na Mistrovství České republiky v klasickém boxu v hmotnostní kategorii do 60 kilogramů. Stejně tak i Michal dokázal letos zvítězit na Mistrovství České republiky ve váze do 57 kilogramů.

K tomuto sportu oba chlapce přivedli jejich otcové.

Přehrát

00:00 / 00:00

S nadějnými českými boxery mluvil v Příbrami reportér Radek Ctibor

„Chtěl jsem začít sportovat v nějakém individuálním sportu, protože kolektivní sporty mě nebavily, a táta tady objevil boxerský a kickboxerský klub, tak jsem sem začal chodit a začalo mě to bavit,“ říká o svých prvních boxerských krůčcích David Kotrč, který se společně s Michalem na letošní mistrovství v Kyjevě připravoval i během prázdnin.

Kromě tréninků v jejich domovském klubu v Příbrami jejich příprava zahrnovala i soustředění v tréninkovém centru v Ústí nad Labem. Tam jejich trénink probíhal pod dohledem reprezentačních trenérů Martina Svobody a Araika Šachbazjana. Oba strávili v Ústí čtyři dny.

„Trénujeme pětkrát týdně, teď jsme měli soustředění, tam jsme trénovali třikrát denně především techniku,“ říká o letošní přípravě Michal Bartůněk.

Oba boxeři se připravovali i na soustředění v Ústí nad Labem | Foto: archiv boxerského klubu The Champions

Oba příbramské boxery podporují i jejich kamarádi z oddílu The Champions, kteří Davidovi s Michalem budou po celou dobu mistrovství fandit a držet palce, aby se oba domů z Kyjeva vrátili se zlatými medailemi.

Radek Ctibor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme