Na OH do Londýna jedou deblkanoisté Radoň s Dvořákem

Deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák vyhráli domácí nominační závod v Račicích na 1000 metrů a definitivně si tak zajistili účast na olympijských hrách. Právo usednout v Londýně do mužského čtyřkajaku si pak v individuálním nominačním závodě kajakářů zajistili vítěz Daniel Havel, druhý Lukáš Trefil, bronzový Pavel Davídek a čtvrtý Josef Dostál.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Deblkanoisté Radoň a Dvořák v cíly nominačního závodu v Račicích | Foto: Vít Chalupa

Podle nominačních kritérií by se prvního testování měli zúčastnit také pátý Jan Štěrba a šest Jakub Adam, který svým umístěním překvapil trenérskou radu a odsunul na sedmou příčku Jana Součka. Nejzkušenějšího českého rychlostního kanoistu spasila pro testování imunita reprezentačního trenéra Martina Doktora.

Radoň s Dvořákem vyjeli loňským čtvrtým místem na mistrovství světa v maďarském Szegedu České republice účastnické místo v Londýně. Nebylo však na jméno a jejich nominace byla podmíněna vítězství v domácí kvalifikaci.

Singlkanoista Martin Fuksa si vítězstvím na trati 1000 metrů zajistil start na poslední evropské olympijské kvalifikaci, která proběhne 16. a 17. května v polské Poznani.

Nominační závody do českého reprezentačního týmu rychlostních kanoistů v Račicích (Litoměřicko):
Muži: 1000 m
K1: 1. Havel 3:28,110, 2. Trefil -2,120, 3. Davídek -2,200,
K2: 1. Štěrba, Havel 3:08,980
C1: 1. Fuksa 3:55,990
C2: 1. Dvořák, Radoň (všichni Dukla Praha) 3:34,470

Ženy:
200 m - K1: 1. Blahová (Sokol Hradec Králové) 41,360

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme