Na olympiádě skončili badmintonisté Koukal i Gavnholtová

Na olympijských hrách v Londýně už dál nepokračuje ani jeden český zástupce v badmintonu. Petr Koukal prohrál i svůj druhý zápas v základní skupině, když podlehl Španělu Pablu Abianovi 1:2. Kristína Gavnholtová v sice porazila Ukrajinku Larisu Grigovou 2:1, Jenomže právě jeden prohraný set ji připravil o šance na postup do semifinále.

The Czech Republic's Petr Koukal plays against Spain's Pablo Abian during their men's singles group play stage badminton match at the Wembley Arena during the London 2012 Olympic Games July 29, 2012 | Zdroj: Reuters

Petr Koukal narazil hned v prvním utkání na favorita Taufika Hidajata, někdejšího olympijského vítěze a mistra světa. Tomu český badmintonista podlehl Indonésanovi jednoznačně 0:2 na sety.

Ve druhém duelu se Koukal postavil na kurt proti Španělu Abianovi, proti němuž uhrál alespoň jeden set, ale olympijský turnaj pro něj i tak skončil.

Kristína Gavnholtová zvítězila nad Larisou Grigovou poprvé v kariéře, když byla lepší v rozhodující třetí sadě, jenomže ani to na postup nestačilo. V prvním duelu totiž Gavnholtová prohrála s Juliane Schenkovou 0:2.