Na olympijských hrách už od roku 2020 asi nebude zápas

Zápasníci si pravděpodobně v roce 2020 o olympijské medaile nezasoutěží. Výkonný výbor Mezinárodního olympijského výboru totiž v Lausanne navrhl vyřazení tohoto sportu z programu Her. Definitivně o tom rozhodne zářijové valné shromáždění MOV.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Londýnská olympiáda pohledem designérů | Foto: Jiří Hošek

Zápas je jedním z tradičních olympijských odvětví. V novodobé éře tohoto sportovního svátku byl prakticky na všech Hrách. Dlouho ale bojovali o medaile jen muži, ženy se objevily až v Aténách 2004.

O návrhu na vyřazení se rozhodovalo podle několika kritérií, která shrnula ve své analýze programová komise MOV. V úvahu se brala například rozšířenost, popularita nebo sledovanost.

Podle nepotvrzených informací uvažoval výkonný výbor také o návrhu na vyřazení dalších čtyř sportů. Mezi ty měl patřit i moderní pětiboj, ve kterém získal v Londýně David Svoboda jednu ze čtyř českých zlatých medailí.

Pro zápas v České republice by bylo vyřazení z OH ničivé, myslí si trenér Jiří Žák

Číst článek

Mimo to visela hrozba také nad taekwondem, badmintonem a stolním tenisem. Pokud skutečně dojde k vyřazení zápasu, objeví se za něj na letních olympijských hrách 2020 jiné odvětví. O účast usilují například squash, karate, sportovní lezení, na olympiádě by se chtěly znovu představit baseball a softbal.

O tom, kdo by případně zaplnil volné místo, se bude rozhodovat na květnovém zasedání výkonného výboru MOV v Petrohradu.

Grafický profil olympijské disciplíny zápas | Foto: ČTK

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme